Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat epilátor | rady

Jak vybrat epilátor | rady. I když je holení pomocí epilátoru bolestivější a kůže krátce po holení podrážděná, přístroj zajistí hladší a déletrvající oholení než klasické holení žiletkou. Chloupky na těle jsou totiž vytržené i s kořínky. Není divu, že epilátor se pro mnohé moderně smýšlející ženy stal praktickým pomocníkem při osobní péči. Pokud i vy zvažujete koupi epilátoru, stojíte možná před zdánlivě jednoduchou otázkou, který model koupit. V kamenných obchodech i e-shopech je celá řada různých druhů epilátorů, a tak s výběrem přístroje můžou pomoci následující řádky.

1

Začátečnice nebo pokročilá

Pokud s epilací teprve začínáte, pak buďte při výběru svého prvního epilátoru obzvláště opatrná. Pro začátečnice jsou nejvhodnější epilátory, které obsahují ve své výbavě „startovací“ nástavec, který obsahuje méně než 25 pinzet. Jedná se o to, že epilátory standardně obsahují v průměru 25 - 40 pinzet. Pro začátečnici rozhodně není tak velké množství pinzet vhodné. Čím více pinzet, tím více chloupků najednou epilátor vytrhává a tím se násobí i bolest provázející epilaci. Je důležité, abyste pokožku na epilaci nejprve navykla. Každou další depilací se citlivost pokožky snižuje a úměrně tomu můžete měnit nástavce a zvyšovat tak množství pinzet. Citlivost pokožky a tím i snížení bolesti můžete docílit i pomocí dalších funkcí, kterými epilátory disponují. Pro začátečnice jsou vhodné epilátory, které foukají studený vzduch nebo disponují epilační hlavou s masážním nástavcem, který citlivou pokožku jemně masíruje.

2

Epilační hlava

Epilátory obsahují v průměru 25 - 40 pinzet. Množství pinzet v epilačních hlavách je různé. Čím více pinzet, tím je proces epilace rychlejší. Epilační hlavy mohou být u epilátoru výměnné, jedna pro oblast intimních partií a podpaží, druhá pro nohy. U některých druhů epilátorů se pro oblast intimních partií a podpaží využívá pouze speciální nástavec, který zúží šířku plochy, která je depilována. Z hygienických důvodů jsou nejvhodnější epilátory, jejichž epilační hlavu můžete omýt proudem tekoucí vody.

3

Rychlost epilátoru

 

Epilátor by měl mít nastavitelné alespoň 2 rychlosti depilace. Vyšší rychlost pro oblast nohou, nižší pro oblast intimních partií a podpaží. Nejvhodnější jsou modely, u kterých je rychlost regulovatelná a nastavitelná.

4

Kombinace epilátoru a žiletky

Pro jednodušší komfort holení jsou vhodné epilátory, které obsahují nejen epilační, ale také holicí hlavu nebo alespoň holicí nástavec.

5

Použití epilátoru ve sprše nebo ve vaně

Dražší modely epilátorů jsou vhodné pro použití ve vaně nebo ve sprše. Jedná se většinou o akumulátorové modely. Pro snadný a levný provoz je praktické pořídit si dobíjecí epilátory s akumulátorem.

6

Cena epilátoru

Nelze jednoznačně určit cenu epilátoru. Základní modely seženete již za pár set korun, ovšem počítejte pouze se základním druhem epilátoru. Epilátor s pokročilejšími funkcemi a nástavci lze sehnat do dvou tisíc korun. Nejdražší epilátory se pohybují v řádech několika tisíců korun, jejich výbavy a funkce jsou však pro domácí použití zbytečně předimenzovány.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY. Trápí Vás bolavá záda, namožené či ztuhlé svaly nebo se potřebujete uvolnit po náročném dni či sportovním výkonu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.