Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat krabičkovou dietu | rady

Jak vybrat krabičkovou dietu | rady. Hodně lidí si dává novoroční předsevzetí, mezi která nejčastěji patří hubnutí. Nejrůznější zaručené diety většinou vedou k tzv. Jo-Jo efektu, což znamená drastické omezení jídla vedoucí ke snížení tělesné váhy, která se však po čase opět vrátí na původní stav. Krabičková dieta nabízí vyvážený jídelníček, pestrou stravu a v případě, že dáte přednost před recepty na krabičkovou dietou a domácí přípravou profesionálním dodavatelům, ušetří vám čas věnovaný přípravě pokrmů. Jak si tedy krabičkovou dietu vybrat?

1

Nejlepším způsobem zdravého stravování je ten, který projednáme se svým lékařem, nebo odborníkem na dietologii a zdravý životní styl. V poslední době je stále populárnější stravovací systém v podobě zmíněné krabičkové diety.

2

Jedná se o stravování připravené odborníky a je založené na zdravé a vyvážené stravě. Krabičková dieta spočívá na principu minimálního úsilí, jak bez hladovění získat lepší postavu, upevnit své zdraví a cítit se lépe.

3

Předností krabičkové diety je zdravá, chutná a vyvážená strava sestavené odborníky. Navíc ušetříte čas, který byste strávili nakupováním a přípravou pokrmů, nebo stravováním v restauraci či jídelně a nemusíte se starat o obsah kalorií, cukrů, vitamínů a dalších složek.

4

Při výběru dodavatelské firmy se nezaměřujte jen na cenu, ale posuzujte i další kritéria. U nejnižší ceny obvykle hrozí riziko menší kvality. Pokud chcete používat krabičkovou dietu delší čas, zvažujte ještě pečlivěji.

5

Před rozhodnutím je dobré nejprve se podívat na webové stránky, které jsou první vizitkou firmy. Dobré je také zavolat i vyptat se na vše, co vás zajímá. Ze způsobu odpovědi se dá hodně usuzovat.

6

K nejdůležitějším otázkám patří schopnost doporučení správného energetického příjmu. Ideální je osobní konzultace s dietologem nebo zajištění tělesné skladby Bodystatem. Pokud nechají vše na vás, není to dobré znamení.

7

Měli byste mít možnost znát jídelníček předem, složení jídel, možnost nahradit jídlo jiným, pokud dané jídlo nemáte rádi, nutriční hodnotu každého jídla, kdo jídlo sestavuje, zda má tento člověk odpovídající vzdělání, nebo jen rychlokurs.

8

Důležitým měřítkem při výběru krabičkové diety je chuť jídel, úroveň a hygiena rozvozu, zda má firma chladící auta nebo aspoň termotašky, aby se nepřerušil chladící řetězec a nedošlo k mikrobiologickému znehodnocení jídla.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na ketodietu
Jak na ketodietu | rady a tipy. Ketodieta je založena na příjmu velkého množství bílkovin, a naopak na konzumaci minima sacharidů. Vzhledem k tomu, že…
Jak vypadat štíhlejší | rady
Jak vypadat štíhlejší | rady. Trápí vás nějaká kila navíc? A necítíte se kvůli nim dobře? Maskovat se do příliš volných věcí, není zrovna tím nejlepší…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.