Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat kvalitní fén

Jak vybrat kvalitní fén

Fén na vlasy je praktický. Pomůže vytvarovat dokonalý účes, usušit rychle vlasy, když někam spěcháte, nebo když nechcete riskovat nachlazení po hodince plavání. Fén dozajista ocení i rodiče dítek, protože s fénem budou mít jistotu, že vlásky po koupání jsou doopravdy suché. Jenomže který fén na vlasy vybrat? V obchodě vás zaplaví desítkou přístrojů a lákají vás na barvu, cenu a doplňky, ale o tom přece kvalitní fén není. Víte, jak neprohloupit a vybrat si skutečně kvalitní fén na vlasy? Jestli ne, tak vám poradíme

Co je potřeba

• Znalost typu vlasů
• Vědět účel, proč chcete fén
• Vyznat se ve fénech

1

Kvůli rozsáhlé nabídce, je však výběr kvalitního fénu složitý. Jestli nechcete při výběru přehmátnout, všímejte si v prvé řadě příkonu fénu. Čím silnější příkon, tím silnější bude proudění vzduchu, a tím rychleji si své vlasy vysušíte. Jestliže máte husté vlasy, rozhodně nekupujte fén s příkonem nižším než 1750 W. Ideál však je 2000 Wattů.

2

Kromě příkonu si všímejte, zda má fén možnost nastavení několika rychlostí a také možnost nastavení teploty. Kvalitnější fény mají alespoň dvě rychlosti a ještě lepší dokonce 3. Podobně je to i u nastavení teploty, přičemž ty nejkvalitnější mají dokonce 4 možnosti nastavení teploty. Tato možnost nastavení vám umožní korigovat vysoušení, čímž omezíte tak riziko přesušení vlasů. Tuto vlastnost ocení hlavně vlastníci jemných vlasů, kterým by fén bez možnosti vlastního nastavení mohl vlasy poškodit.

3

Fén si vybírejte i podle typu vlasů. Na trhu jsou dnes již fény pro barvené vlasy, lesklé, hladké i kudrnaté vlasy

4

Chcete, aby vám fén narovnal vlasy? Tak to se dívejte po fénu, který je vybaven keramicko-turmalínovou technologii a tryskou pro přesnou úpravu vlasů. Vysoušeč s keramickým ohřívačem je silnější, rychlejší a vydává i větší teplo, což vám napomůže s rovnáním vlasů. Turmalín podporuje hladké a lesklé vlasy.

5

U vysoušeče si také všímejte jeho váhy. Víte, že některé fény váží skoro dvě kila? To už je ale pak pěkný nápor na zápěstí.

6

Fén si vybírejte i podle toho, jak se vám bude dobře držet a pohodlně ovládat. Některé fény mají ovládání univerzální a někdy mají ovládání pro praváky a jiné pro leváky.

7

Máte sklon ke krepatění vlasů? Fén pro vás není tabu, ale při výběru si všímejte, zda vysoušeč má iontovou technologii. Tato technologie je pozitivní v mnoha směrech a nejen pro jemné, suché vlasy. Pomůže vám totiž vlasy vyhladit, vyleštit a zároveň hydratuje vlasové váčky.

8

Pokud máte naopak rovné vlasy a rádi byste své vlasy tvarovali, vyberte si takový fén, který má difuzéry a další příslušenství. Tyto doplňky ocení obzvláště ti lidé, jež mají jemné a zplihlé vlasy. Vlasy nejprve teplým vzduchem a s pomocí doplňků vytvarujete a následně je chladným vzduchem zafixujte.

9

Pokud často cestujete, jistě oceníte pro svou menší váhu cestovní fén. Z praktického hlediska však také doporučujeme fény s nastavitelnou rukojetí, s níž můžete fén složit do menšího balení a tak si ho pohodlně vzít s sebou na cesty.

10

Teprve až nakonec se při výběru dívejte po barvě fénu a jeho ceně.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat kuchyňskou váhu
Jak vybrat kuchyňskou váhu
V žádné správné kuchyni nesmí chybět kuchyňská váha. Pouze s pomocí váhy můžeme správně odměřit ingredience potřebné k vytváření různých pokrmů. Stejn…
Jak si vyrobit gel na praní
Jak si vyrobit gel na praní
Domácí prací gel jistě potěší každého, kdo chce ušetřit nejen peníze, ale i životní prostředí. Tento ekologicky šetrný prací prostředek z mýdla a prac…
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady. Zdravý životní styl je neustále v módě a k němu se pojí i zdravé návyky, mezi které patří pití čerstvé ovocné a zelenin…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.