Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vhodný typ brýlových obrub | rady a tipy

06. Leden 2019

Jak vybrat vhodný typ brýlových obrub | rady a tipy. Brýle, respektive tvar brýlových obrub, může vašemu vzhledu vyloženě prospět, a nebo naopak ublížit. I když se vám některé brýle líbí třeba na kamarádce nebo v katalogu, neznamená to automaticky, že krásné obroučky budou slušet i vám. Existuje nepsané pravidlo, které doporučuje, abychom si nepořizovali brýlové obruby stejného tvaru, jako má náš obličej. Jak tedy postupovat při výběru brýlí?

1

Oválný obličej

Kdybychom měli říci, jaký obličej je pro výběr brýlí ideální, byl by to tvar oválu, kdy je čelo o něco širší než brada. Můžete si dopřát, co se vám líbí. Hranaté obroučky vypadají na tomto typu tváře asi nejlépe. Slušet vám budou ale i velké, kulaté brýle, nebo naopak decentní lennonky, ze slunečních brýlí pak oblíbené, nestárnoucí pilotky.

Kdo má oválný obličej, nemusí se bát experimentů nejen co do tvaru obrub, ale i pokud jde o jejich velikost, barvu a tloušťku. Když si pořídíte brýle s tmavými, hranatými obroučkami, tak to vaše rysy zvýrazní. Chcete-li naopak svoji tvář ještě více zjemnit, poohlédněte se spíše po oválných obroučkách.

2

Kulatý obličej

Pro kulatý obličej je charakteristická kulatá brada a plnější tváře. Proto potřebuje opticky zúžit, a toho lze dosáhnout hranatými obrubami. Pokud byste si zvolili kulaté obroučky, tvar obličeje tím zvýrazníte a bude to vypadat, že máte i nějaké to kilo navíc. Co do tloušťky obrub sáhněte raději po těch slabších. Tedy nijak výrazné postranice.

3

Hranatý obličej

Obličej, který má ostřejší linie a jehož čelo, lícní kosti a brada jsou stejně široké, bývá označován jako hranatý. Nejčastěji se podobá čtverci nebo obdélníku. Tyto poněkud tvrdší rysy lze opticky vyrovnat a zjemnit zejména oválnými obroučkami, protože vzájemné proporce se tím harmonicky vyváží. Pokud sháníte sluneční brýle, klidně sáhněte i po pilotkách, jejich lehce kapkovitý tvar by vám měl dobře sednout.

4

Trojúhelníkový obličej

Kdo má trojúhelníkový obličej, ten by měl dát přednost brýlím oválným nebo kulatým, aby se opticky vyvážila užší, špičatější brada. Vybírejte však opatrně, aby brýle nebyly nápadně velké a kulaté. Tím by se mohlo docílit nežádoucího efektu, kdy by díky tomuto kontrastu brada zbytečně vystoupila dopředu.

Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak podpořit růst vlasů | rady a tipy
Jak podpořit růst vlasů | rady a tipy. Říká se, že vlasy jsou korunou krásy. Zejména ženy bývají ochotny věnovat péči o vlasy spoustu času i peněz. Ne…
Jak vybrat dobrou kosmetičku
Jak vybrat dobrou kosmetičku | rady a tipy. Asi každá žena touží po dokonalé pleti a leckterá je ochotná tomu věnovat svůj čas i nemalou částku peněz.…
Jak skladovat kosmetiku
Jak skladovat kosmetiku | rady a tipy. Kvalitní kosmetika není zrovna levná záležitost. Proto bychom ji měli skladovat tak, aby nám vydržela co nejdél…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.