Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vlasovou kosmetiku

31. Červenec 2018

Mít krásné vlasy je snem každé ženy. I mnozí pánové se snaží aplikací různých přípravků dosáhnout elegantního vzhledu vlasového porostu. Ne vždy se to daří, a to zejména v důsledku používání nesprávné kosmetiky. Pokud aktuálně tápete a netušíte, jaké přípravky byste měli zvolit, jste na správném místě. V následujících řádcích totiž uvedeme 5 bodů, jimiž byste se měli v případě výběru vlasové kosmetiky řídit. Uvidíte, že se vám nakonec povede vybrat tu správnou.

1

Jaký typ vlasů máte?

Odpověď na tuto otázku musí jednoznačně přijít jako první. Existuje hned několik typů vlasů a právě podle nich se volí konkrétní přípravky. Tradičně se vlasy rozdělují na suché, mastné, barevné, poškozené anebo vlnité či jemné. Na každém přípravku najdete informaci, pro jaké vlasy je přesně určen. Podle typu vlasů volte i vitamíny na vlasy.

2

Vystavujete vlasy různým okolním vlivům?

I tady je zapotřebí mít se na pozoru. Pokud vystavujete vlasy velkému horku, měli byste tomu přizpůsobit i kosmetiku. Na mysli máme vlivy, jako jsou třeba účinky fénu, kulmy, případně žehličky na vlasy.

3

Jaký účinek by měl přípravek mít?

Podívejte se také u kosmetiky na to, jaké má neskutečnosti účinky. Jestliže potřebujete získat objem, volte takové preparáty, které ho dokážou zvětšit. Stejně tak existují mnohé šampóny, vitamíny a kondicionéry napomáhající ke zvýraznění vlnitosti vlasů, dokážou dávat mokrý vzhled, případně vlasy dokonale vyrovnávají.

4

Do jaké míry budete vlasy fixovat?

Jak hodláte vaše vlasy zpevňovat? Na trhu existují v podstatě tři druhy fixace. Jedná se o zpevnění mírné, střední a vysoké. Aplikovat se v tomto ohledu dá i efektivní maska na vlasy s těmito účinky.

5

Lesk či mat?

Poslední nesmírně důležitá otázka. Vaše vlasy mohou po aplikaci vlasové kosmetiky vypadat buď leskle, anebo matně. Záleží na tom, do jaké míry chcete zaujmout.

 

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat tetování | rady a tipy
Jak si vybrat tetování | rady a tipy. Tetování je stále v módě. Ozdoba na kůži se stala fenoménem a její oblíbenost neklesá. Tatérských studií je…
Jak na mýdlové muffiny | DIY
Mýdlové muffiny | DIY. Mýdlové muffiny sice nejsou k jídlu, můžou však posloužit jako krásná dekorace, vůně do šatníku či vhodný dárek pro Vaše blízké…