Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat vrtací kladivo | tipy

Jak vybrat vrtací kladivo | tipy. Vrtací kladiva jsou nezbytným vybavením každého kutila, každé stavební nebo elektrikářské firmy, ale také těch, kteří si rádi provádějí rekonstrukce po svém. Všude tam, kde si nevystačíte s aku vrtačkou, jsou zapotřebí vrtací kladiva. Lze s nimi snadno vrtat do zdí různých materiálů, od betonu až po cihlový základ. Pokud si ovšem vyberete vrtací kladivo špatně, tak toho budete velmi litovat, jelikož jde také o nemalou investici. Jak vybrat vrtací kladivo? Pár tipů přijde vhod.

1

Pneumatické vrtání s příklepem

Vybírejte si vrtací kladiva pouze s pneumatickým příklepem, kde je motor poháněn stlačeným vzduchem, který umožní vyvinout větší rázy při vrtání.

2

Výkon vrtacího kladiva

Velmi důležitá vlastnost, slabá vrtací kladiva budou mít velmi velké problémy při vrtání betonových panelů, výkon vybírejte tak, aby byl mezi 6 až 8J.

3

Ergonomie vrtacího kladiva

Pokud budete s kladivem pracovat denně, tak si vyberte takový tvar, který se vám bude dobře držet ať už jste leváci nebo praváci. Důležitá je možnost výměny přídavného držáku, který by měl být volitelný.

4

Kombinovaná kladiva

Nikdy si nevybírejte pouze samostatná vrtací kladiva, ale jedině kombinovaná. Kombinovaná kladiva vám nabídnou také možnost sekání, kterou při rekonstrukcích i dalších činnostech hojně využijete. V e-shopech je často naleznete pod označením vrtací a sekací kladiva.

5

Volitelná nastavení

Kladivo musí disponovat volitelným nastavením pro otáčky a také pro počet příklepů, abyste si mohli vše přizpůsobit svoji práci.

6

Rychloupínací systém

Při pravidelné práci s vrtacím kladivem oceníte rychloupínací systém, kdy lze vrtáky obvykle jednoduše zacvaknout do vrtací hlavy, namísto utahování ve sklíčidle.

7

Indikátor uhlíků

Uhlíky velmi často odcházejí, a tak je vhodné, když je vrtačka vybavena indikátorem pro jejich výměnu.

8

Značka a cena vrtacího kladiva

Jestliže využijete kladivo pouze několikrát do roka, tak si vybírejte z cenových kategorií do 5 tisíc korun. Jestliže používáte kladivo denně, tak držte minimální ceny od 10 až 20 tisíc korun. Ze značek si vybírejte pouze nejlepší výrobce, mezi nimž se řadí vrtací kladiva značek BOSCH, Narex a Protool.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat bazénový vysavač | rady
Jak vybrat bazénový vysavač | rady. Pořízení bazénového vysavače výrazně přispěje k čistotě, průzračnosti a celkovému zlepšení kvality bazénové vody.…
Jak vybrat robotický vysavač | tipy
Jak vybrat robotický vysavač | tipy. Robotický vysavač je výmysl 21. století, jehož existenci nejvíce ocení hospodyňky a všichni ti, kdo chtějí mít za…
Jak vybrat odšťavňovač | rady
Jak vybrat odšťavňovač | rady. Zdravý životní styl je neustále v módě a k němu se pojí i zdravé návyky, mezi které patří pití čerstvé ovocné a zelenin…
Jak vybrat kuchyňskou váhu
V žádné správné kuchyni nesmí chybět kuchyňská váha. Pouze s pomocí váhy můžeme správně odměřit ingredience potřebné k vytváření různých pokrmů. Stejn…
Jak vybrat závitník | rady
Jak vybrat závitník | rady. Závitníky jsou samozřejmou výbavou každého kutila, ale také průmyslové dílny. Závitníky nepatří mezi nástroje, které se vy…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.