Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyčistit žehličku | tipy

Jak vyčistit žehličku | tipy. Tak tohle zažil asi každý z nás. Žehlíte svou bílou halenku nebo oblíbené tričko, které si chcete právě vzít na sebe a ...běda! Napařovací žehlička udělá na přední části trička hnusnou tmavou čmouhu. Takovému zklamání se můžete vyhnout, když budete žehličku pravidelně čistit. Vyzkoušejte několik rad a aplikovaných metod, jak zbavit povrch žehličky připáleného škrobu a jiných nečistot, které se na žehličce připalují.

Co je potřeba

voskový papír
bílý ocet
vatový tamponek

1

Voskový papír nečistoty stáhne

Na žehlicí prkno položte několik vrstev voskového papíru. Žehličku nastavte na mírnou teplotu bez napařování a žehličkou několikrát přejíždějte sem a tam po voskovém papíru.

2

Bílý ocet s vodou čistí žehličku uvnitř

Naplňte žehličku bílým octem, nastavte nejvyšší teplotu a zapojte napařování. Pak nechte žehličku asi 5 minut vypouštět páru. Zbytek octa vylijte, žehličku znovu naplňte tentokrát chladnou vodou a opatrně s ní zatřepejte. Pak ji vyprázdněte a otřete spodní část čistým hadříkem.

3

Na průduchy vezměte vatový tamponek

Průduchy na páru uvolníte tím, že je protáhnete a prošťouráte vatovým tamponkem namočeným do roztoku - jeden díl vody a jeden díl bílého octa. Na menší průduchy můžete použít párátko.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak ošetřovat a čistit kovy | rady
Jak ošetřovat a čistit kovy | rady. Čistění kovových předmětů je doma častou činností, protože bez kovových výrobků si domácnost nedokážeme představit…
Jak na úklid oken a žaluzií
Okna v domácnosti myjeme zpravidla několikrát do roka. Snad všichni je ale myjeme před Vánocemi a na jaře. Snad bychom bez čistých oken tyto krásné sv…
Jak správně vyčistit toaletu | rady
Jak správně vyčistit toaletu | rady. Není od věci, když se řekne, že záchod napoví o kulturnosti člověka. Tohle bezpečné soukromí by mělo být stejně l…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.