Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit zahradní dekoraci z kropicí konve a korálků | DIY

Jak vyrobit zahradní dekoraci z kropicí konve a korálků | DIY

Zahradní dekorace z kropicí konve a korálků | DIY. Tento nápad se bude hodit ve chvíli, kdy budete potřebovat zabavit děti. Vzhledem k tomu, že se blíží prázdniny, mnohým přijde vhod nejenom v deštivých dnech. Potřebovat budete jen různé druhy korálků, dětskou kropicí konev a rybářský vlasec. Nápad není z mé hlavy, již delší dobu koluje internetem a i já se inspirovala. Uvázaná dekorace z kropicí konve u květinových truhlíků vypadá moc hezky. Ozdobte si  svou zahrádku krásnou a snadnou dekorací.

Co je potřeba

  • dětská kropicí konev
  • různé druhy korálků
  • rybářský vlasec nebo drátek 0,35 mm
  • tavná pistole
1

Připravíme si korálky. Korálky mají napodobovat tekoucí vodu, proto jsou nejlepší průhledné, nebo v zelených a modrých odstínech. Není to ale pravidlo, každý máme jiný vkus a tak si vybereme ty, co se nám líbí. Korálky se navlékají na rybářský vlasec nebo tenký měděný drátek. Korálky na drátku se dají tvarovat. Vlasec i drátky nastříháme na nestejně dlouhé části a na ty korálky podle fantazie navlékáme.

2

Dětský kropáček se dá pořídit levně v obchodě s hračkami, v hobby marketech mají dražší kovové dekorační. Pořiďte ten, u kterého lze sejmout kropicí růžice. Budeme do ní navazovat navlečené korálkové šňůrky. Uvnitř růžice vlasec zajistíme provlečeným korálkem. Korálkovými závěsy vyplníme všechny otvory v růžici.

3

Protože je růžice s navázanými korálky těžká, vypadává z nástavce. Proto ji přilepíme lepidlem pomocí tavné pistole. Dáváme pozor, abychom se nepopálili, lepidlo je velmi horké!

4

Hotovou dekoraci zavěsíme nad květinový truhlík. Je možné konev naplnit vodou a vložit do ní květiny nebo třeba voděnku na zakořenění. Jestliže má konev větší otvor, jde naplnit zeminou a pěstovat nenáročnou květinu.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zalévat zeleninový záhon
Jak zalévat zeleninový záhon
Jak zalévat zeleninový záhon | rady a tipy. V parných letních dnech je nutné zalévat okrasnou i zeleninovou zahradu. Pojďme si připomenout několik zás…
Jak pěstovat netřesky v nádobách
Jak pěstovat netřesky v nádobách
Pěstování netřesku v nádobách | rady a tipy. Netřesky jsou vděčné rostliny na suchá, kamenitá místa. Rod Sempervivum obsahuje několik desítek druhů ne…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.