Co je potřeba

  • dětská kropicí konev
  • různé druhy korálků
  • rybářský vlasec nebo drátek 0,35 mm
  • tavná pistole
1

Připravíme si korálky. Korálky mají napodobovat tekoucí vodu, proto jsou nejlepší průhledné, nebo v zelených a modrých odstínech. Není to ale pravidlo, každý máme jiný vkus a tak si vybereme ty, co se nám líbí. Korálky se navlékají na rybářský vlasec nebo tenký měděný drátek. Korálky na drátku se dají tvarovat. Vlasec i drátky nastříháme na nestejně dlouhé části a na ty korálky podle fantazie navlékáme.

2

Dětský kropáček se dá pořídit levně v obchodě s hračkami, v hobby marketech mají dražší kovové dekorační. Pořiďte ten, u kterého lze sejmout kropicí růžice. Budeme do ní navazovat navlečené korálkové šňůrky. Uvnitř růžice vlasec zajistíme provlečeným korálkem. Korálkovými závěsy vyplníme všechny otvory v růžici.

3

Protože je růžice s navázanými korálky těžká, vypadává z nástavce. Proto ji přilepíme lepidlem pomocí tavné pistole. Dáváme pozor, abychom se nepopálili, lepidlo je velmi horké!

4

Hotovou dekoraci zavěsíme nad květinový truhlík. Je možné konev naplnit vodou a vložit do ní květiny nebo třeba voděnku na zakořenění. Jestliže má konev větší otvor, jde naplnit zeminou a pěstovat nenáročnou květinu.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno