Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít Reishi: Královna hub a její přínosy pro zdraví imunitního systému

28. Červen 2024
reishi

Spousta z nás má osobní zkušenosti s nedostatečně funkčním imunitním systémem. Právě proto, aby na nás „neskočila“ každá choroba a bacil, zpravidla od konce léta, začneme imunitu pomalu zocelovat, podporovat. Za tímto účelem můžeme použít různé bylinky, doplňky stravy, konkrétní jednotlivé vitamíny a další. Velmi příznivé účinky na imunitu má i stále známější houba Reishi.

Nenápadná, ale pro lidské zdraví velmi účinná houba Reishi

Mnoho studií a výzkumů již potvrdilo, a další potvrzují, že se zdánlivě nenápadná hnědá až červená houba Reishi právem označuje za houbu nesmrtelnosti. Patří bezesporu k velmi zajímavým počinům přírody, o nichž by měli mít povědomí všichni lidé.

Reishi díky svým účinkům zajímá nejen moderní výzkumy, ale také tradiční medicínu. Najít ji můžeme v různých částech světa, např. v Evropě, Severní Americe a Asii. Zpravidla ji můžeme sbírat na odumřelých větvích listnatých stromů, nejčastěji na dubech a bucích. Stále více se potvrzuje, že patří k výborným přírodním způsobům, jak podpořit své zdraví.

Houba dlouhověkosti obsahuje více než 400 bioaktivních sloučenin, např. triterpenoidy, polysacharidy, nukleotidy, steroidy, steroly a další. Reishi ale obsahuje i další sloučeniny, např. vlákninu, která je důležitá pro trávicí systém. V houbě najdete i mastné kyseliny, je bohatá na vitamíny ze skupiny B, vitamin C, minerály, např. železo, selen, zinek.

Podpoříte vaše játra, zlepšíte kvalitu spánku, zregulujete hladinu cholesterolu, pomůžete tělu mít kontrolu nad vysokým krevním tlakem, chránit centrální nervový systém, zajistíte si protinádorové účinky, potenciální podporu při cukrovce, pocítíte i antiandrogenní účinky, podporou imunitního systému…

Dbejte na správné užívání

Aby vám Reishi dala maximum ze svých pozitivních účinků, je důležité vědět, jak na správné užívání. To se liší v návaznosti na formu, v jaké budete Reishi mít. Koupit si můžete tablety a tobolky, prášek, čaj, tinkturu i extrakty.

Ve výborné kvalitě je najdete např. v e-shopu Vitaherbals.

Autor: redakce
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

pediatr
Jak vybrat správného pediatra?
Nejen my, dospělí, ale také naše děti potřebují kvalitního praktického lékaře. Pro děti je to pediatr, nebo také praktický lékař pro děti a dorost. Ča…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.