Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zapéct sýr Hermelín v listovém těstě | recept

Jak zapéct sýr Hermelín v listovém těstě | recept

Zapečený Hermelín v listovém těstě | recept. Výhodou listového těsta je, že může být „v pohotovosti“ v mrazničce a tím pádem k dispozici vždy, kdy je třeba udělat rychlé občerstvení, svačinu nebo večeři. K naplnění listových kapsiček se v chladničce nebo spíži pokaždé něco najde a za chvilku s minimem práce máte hotovo. Vyzkoušejte zapečený Hermelín v listovém těstě, je to snadný, rychlý a hlavně velmi chutný pokrm.

Co je potřeba

  • listové těsto (recept na domácí listové těsto naleznete zde: Jak udělat domácí listové těsto | recept
  • Hermelín
  • vejce na potření
  • schwarzwaldská šunka
  • naložené brusinky (jeřabiny, rybíz), popř. pikantní marmeláda
1

V rozpisu surovin záměrně neuvádím množství jednotlivých ingrediencí. Ty si zvolí každý sám, podle počtu připravovaných porcí. Listové těsto udělejte podle některého osvědčeného návodu nebo kupte hotové v obchodě. Můžete si vybrat obyčejné či celozrnné. My dáváme přednost celozrnnému.

2

Těsto rozválejte na tenký plát (jako na jablečný závin). Vyvalujte ho na nepřilnavé podložte bez podsypávání moukou. Stačí vál navlhčit vodou a těsto se nebude lepit. Rádlem nakrájejte čtverce tak velké, aby se do nich dalo zabalit kolečko sýra. Tence krájenou šunkou pokryjte celou plochu těsta a do středu položte sýr rozkrojený na polovinu. Lžičkou vytlačte uprostřed „misku“ na brusinky. Do brusinek z kompotu je dobré přidat trochu sušených plodů, aby vstřebali přebytečnou šťávu. Nemáte-li sušené brusinky, nechte kompotované přes sítko dobře odkapat.

3

Naplněný sýr překryjte šunkou a lehce ji vmáčkněte do sýru. Pak spojte protilehlé rohy těsta a dobře kapsičku uzavřete. Povrch potřete rozšlehaným vajíčkem a propíchněte horní vrstvu těsta na každé straně. Otvory bude unikat pára a těsto bude po upečení křehké, nerozmáčí se. Pečte při teplotě 200 °C do mírného zhnědnutí.

4

Zapečený hermelín pro milovníky hub:

Pokud patříte k milovníkům hub, místo brusinek přidejte k sýru žampiony nebo lesní houby. Houby nakrájejte na kousky a přidejte k nakrájené cibuli osmahnuté na tuku. Houby osolte, okořeňte mletým pepřem a vyduste vodu. Směs nechte vychladnout a postupujte stejným způsobem jako v předešlém receptu. Plněný hermelín v listovém těstě je nejchutnější ještě teplý.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.