Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zhubnout – 5 obyčejných, ale účinných tipů a triků pro hubnutí

04. Leden 2024
Jak zhubnout – 5 obyčejných, ale účinných tipů a triků pro hubnutí

Jak zhubnout – 5 obyčejných, ale účinných tipů a triků pro hubnutí. Není nic účinnějšího a užitečnějšího pro hubnutí, než zdravý selský rozum. Zapomeňte na „zaručené“ recepty na rychlé hubnutí. Tělu neprospívají. Stejně tak ale vašemu úsilí o hubnutí škodí přesvědčení, že existuje zdravý úbytek váhy bez diet, cvičení a rozumného pohybu. Hubnutí může být překvapivě i praktické a přinese více než jen snížení tělesné hmotnosti, ale i radost z dobře udělané práce. Těchto 5 (ne)obyčejných, ale osvědčených tipů a triků na efektivní hubnutí vám zvednou náladu a pomůžou zhubnout.

Co je potřeba

  • selský rozum
  • trpělivost
  • dobrá nálada
1

Hubnutí úklidem domácnosti

Co si budeme povídat. Udržování čistoty a pořádku v bytě nebo rodinném domě je pro každou ženu náročná aktivita, při níž se leckdy zapotí. Uklízení domácnosti má ale i své plus: výrazně přispívá k hubnutí. Uklízením, zametáním koberců a podlah kupříkladu 53letá žena o výšce 155 cm a hmotnosti 55 vydá 38 kalorií za čtvrt hodiny. Nejvíce kalorií spálí nošením nákupů do schodů (86 kalorií, 15 min) nebo intenzivním drhnutím podlahy, koupelny a vany (74 kalorií). Ani vysávání, vaření a příprava jídel nebo žehlení se nedají zahanbit, 21 až 38 kalorií za čtvrt hodiny je pryč. Co si z toho v našem úsilí o zdravé hubnutí odnést? Při uklízení domácnosti myslete na to, že kromě čisté domácnosti zároveň i hubnete, to je dvojitý úspěch jednou ranou.

2

Hubnutí pomocí zlepšováku „nebýt lenivý“

Osvěžit se novými zážitky a dobrým pocitem z toho, že pro sebe něco děláte, lze úplně snadno. Místo výtahem jděte do práce i z práce po schodech. Námaha se odvděčí i spálením mnoha kalorií. Jezdíte z práce MHD a je venku pěkně? Vystupte o zastávku dříve, užijte si sluníčka a dobrého pocitu z pohybu a dojděte domů pěšky. Nebo zaparkujte auto o ulici dál. Obyčejná chůze je účinný nástroj k hubnutí a taková půlhodinová procházka pro radost po nedělním obědě je k nezaplacení. Vyzkoušejte, budete překvapeni, jak vám zvedne náladu.

3

Lepší strava = pevnější zdraví

Extrémy při hubnutí škodí tělu, a ve stravě to platí dvojnásob. Drastické diety jsou nesmysl. Upravte svůj jídelníček jen tak, aby tělo nestrádalo a nechyběly mu životně důležité látky. Zapojte rozum a dbejte na pestrou stravu, vezměte si do práce ke svačině třeba jablko nebo mrkvičku a místo sladkých nápojů pijte více čisté vody. Snížit konzumaci tučného červeného masa a zapojit do jídelníčku drůbež bez kůže? Přece nic náročného a ani chuťové buňky nepřijdou zkrátka.

4

Vkrádání do ledničky musí být učiněna přítrž

Hubnutí vyžaduje oběti. Přebytečná kila nepůjdou dolů jen tak samy. A přejídání je neřest, která by se dala nazvat neřestí českých domácností. Máte-li potíže s častou návštěvou chladničky a přejídáním, přiznejte si to. Zapojte třeba i nějaký doplněk stravy, který pomůže problémy s přejídáním vyřešit.

Z přípravků na hubnutí se vyplatí například doplněk stravy Obethin. Na rozdíl od přípravků, které se složením podobají lékům a můžou tělu škodit, Obethin funguje na jednoduchém mechanickém principu: po spolknutí spolu s jídlem v žaludku vytvoří zdravotně nezávadnou substanci, díky níž se člověk cítí rychleji sytý. Nepřejídá se a má tak lepší pocit sám ze sebe. A o to v hubnutí jde především. Hlavní je, abyste vybírali přípravky na hubnutí, které jsou zdravotně nezávadné a neobsahují chemii, která by ublížila.

5

Zkoušejte nové věci – cvičíte tělo i mysl

A pátá rada pro efektivní hubnutí závěrem. Vytvořte si aktivitu, která vám bude dělat radost. Začněte třeba na balkóně pěstovat v truhlících okrasné rostliny nebo zasaďte keříčkové rajče do většího květináče. Pěstujte pokojové rostliny za oknem na parapetu nebo na skříních. Zní to neuvěřitelně, ale je to tak! Zeleň nejenže zkrášlí vaši domácnost a zlepší náladu, ale pomůže vám zhubnout a zbavit se přebytečných kil – hlavně proto, že se budete muset každý den pěstitelské nebo zahradnické práci věnovat, rostliny zalévat, utírat listy od prachu, přesazovat a celkově pečovat o jejich zdraví. Zároveň pečujete o své zdraví i dobrou psychickou kondici.

Tip: Určitě jedna z metod, jak se motivovat do tréninku je společný trénink. Scházení se pravidelně s lidmi se stejným myšlením, je vždy ku prospěchu. Jednou z variant je kruhový trénink. Například na webové adrese SuperTrenink.cz si můžete domluvit kruháče takřka všude.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít arganový olej | rady a tipy
Jak využít arganový olej | rady a tipy
Jak využít arganový olej | rady a tipy. Arganový olej je velmi luxusní a vzácný rostlinný olej používaný v gastronomii i v kosmetice. Lisuje se z plod…
Jak využít mátu peprnou | rady a tipy
Jak využít mátu peprnou | rady a tipy
Jak využít mátu peprnou | rady a tipy. Máta peprná je velmi známá a oblíbená bylinka, která se používá k ochucení pokrmů i nápojů a navíc má celou řad…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.