Přejít k hlavnímu obsahu

Jak získat vízum do Ruska | rady

Jak získat vízum do Ruska | rady. Vízum je doklad, kterým prokazujete povolení k pobytu na území cizího státu po určité období. Kdo cestuje do Ruska, musí mít vstupní vízum. Vízum do Ruska si lze zajistit na ruském velvyslanectví. Popišme si, jak při vyřizování víza do Ruska postupovat.

1

Důležitý je účel vaší návštěvy Ruska. Jestliže cestujete do Ruska jako turista, budete potřebovat ruské turistické vízum. Pro služební cesty velvyslanectví nebo konzulát vydá ruské služební vízum. Návštěvní vízum je určené pro cizince, kteří do Ruska přicestují za účelem soukromé návštěvy. Čtvrtým typem je ruské tranzitní vízum.

2

Vyplňte vízový dotazník. Odkaz najdete na konci tohoto návodu.

3

Připravte si potřebné doklady.

Pro získání turistického víza:

- Originál cestovního pasu, který má nejméně 2 volné strany, určené pro víza (platnost pasu musí být o 6 měsíců delší než platnost ruského víza).

- Dva stejnopisy vyplněného vízového dotazníku, podepsaného žadatelem osobně.

- Dvě průkazkové fotografie (formátu 3x4), podepsané na zadní straně.

- Pro turistické skupiny nebo pro pasažéry zábavní plavby: doklad, potvrzující naplánovanou trasu a obsahující kopii potvrzení oprávněné ruské cestovní kanceláře s uvedeným číslem dokladu a číslem potvrzení pro vízum, vystavený cestovní kanceláří nebo společností zařizující plavbu.

- Pro samostatnou cestu: potvrzení o zamluvení hotelu od oprávněné ruské cestovní kanceláře nebo bezprostředně od ruského hotelu s uvedeným číslem dokladu a číslem potvrzení pro vízum. V případě služebního víza pak ještě pro pobyt nad 3 měsíce nebo pro získání vícerázového víza je nutné předložit test na HIV negativitu, dále pak předložit úředně ověřené pozvání organizace, oprávněné k pozvání obchodních partnerů do Ruska. Při soukromé návštěvě nezapomeňte na doklad, opravňující k získání víza (IZVESHENIYE), vystavený místním OVIRem (Oddělením pro víza a registrace) v Rusku. Tento doklad pro vás obstará zvoucí a odešel vám originál. Zvoucí potřebuje vědět: Vaše jméno a příjmení; Vaši adresu; Národnost; Číslo pasu a datum narození; Datum Vašeho příjezdu /Odjezdu z Ruska. (Poplatek požadovaný OVIR za vyřízení žádosti činí přibližně 35 dolarů. Schválení OVIR trvá 4 až 6 týdnů).

4

Navštivte ruské velvyslanectví a konzulární oddělení.

Adresy:

Ruské Velvyslanectví: Address: nam. Pod Kaštany 1, Praha 6 - Bubeneč, Česká epublika Phone: +420 2 3337-4100, 3337-1545 Telex: (66) 122254 SSSR C Fax: +420 2 3337-7235 E-mail embrus@bluetone.cz Web: www.czech.mid.ru Vedoucí úřadu: J.E. p. Sergey Borisovich KISELEV Funkce: Velvyslanec Provozní hodiny úřadu: Po-Pá 08.00 - 13.00 14.00 - 17.00

Konzulární oddělení: Address: Korunovační 34, 160 00 Praha 6 - Bubeneč Phone: +420 2 3337-4093, 3337 -9473, 3337-5650 Telex: (66) 122254 Fax: +420 2 3337-1492 E-mail: konsulcz@iol.cz, consulpraha@rambler.ru Provozní hodiny úřadu: Po-Pá 09.00 - 12.00

Rozhodnete-li se cestovat do Moskvy vlakem, budete potřebovat tranzitní vízum přes Bělorusko. To se vyřizuje prostřednictvím Konzulárního oddělení Velvyslanectví Republiky Bělarus v ČR.

Ceny víz se pohybují v závislosti na druhu víza, délce pobytu a lhůtě vyřízení. Za turistické vízum na délku pobytu do 1 měsíce zaplatíte přibližně 1000 Kč při lhůtě vyřízení 10 dní, za urychlené vydání víza (3 dny) pak asi 2000 Kč. Poplatky za víza se platí pouze v Kč.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Drážďany | tipy
Jak poznat Drážďany | tipy. Drážďany, saská metropole na Labi jen pár desítek kilometrů za hranicemi České republiky, patřily v minulosti k několika m…
Jak poznat maďarský Debrecen | tipy
Jak poznat maďarský Debrecen | tipy. Při vyslovení názvu druhého největšího maďarského města se někomu začnou „dělat chutě“ na slavné párky či pečínky…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.