Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zmírnit nepříjemné pocení | rady

Jak zmírnit nepříjemné pocení | rady. Pocení je normální fyziologický jev, který ze zdravotního zřetele tělu prospívá a plní ochrannou funkci proti přehřátí. Pokud však je pocení intenzivnější, dovede nás za různých předpokladů a situací nepříjemně provázet a trápit. Příčin je mnoho, které podporují nadměrné pocení, často to bývá i emocionální stres. Nemusí být horko, i v mrazu se můžeme potit. Je to složitá záležitost, nebudeme v tomto článku hledat příčiny, ale řekneme si, jak pocení eliminovat. Podíváme se na problém z hlediska prevence.

1

Pro dobrý pocit Antiperspirant

Tyto složky v podobě krémů nebe spreje zamezují množení bakterií a rozkladu těchto bakterií na lidském těle. Právě přemnožené a rozkládající se bakterie způsobují nepříjemný a osobitý zápach. Používejte Antiperspirant pro pocit jistoty, že nebudete okolí obtěžovat nepříjemným zápachem a nabudete tím i přiměřeného sebevědomí a vnitřního klidu. Neboť tento hendikep vás může ve společnosti patřičně vyvést z míry a tím zhoršit i stav pocení.

2

Dopřejte tělu střídavé koupele

Změna teploty stahuje cévy a pozitivně ovlivňuje intenzitu pocení. Při nadměrném pocení si dopřejte koupele v horké a studené vodě. Pozor, nedoporučuje se u lidí s cukrovkou a se špatným krevním oběhem!

3

Na zpocené nohy hypermangan

Pokud trpíte nadměrným pocením nohou, dopřejte si koupele v teplém až horkém roztoku růžového hypermanganu. Pomáhají také dezinfekční mýdla a ošetření formalínovými mastmi.

4

Co ještě pomáhá

- Nalepte si samolepící potítka do podpaží

- Dopřejte svému organismu zinek, nedostatek zinku způsobuje určitý zápach, pokožkou se vylučuje více močoviny

- Pokuste se zbavit některých neřestí nebo je alespoň omezit: kouření, nadváhy, pití kávy ve zvýšené míře, kofein také podporuje pocení

- Nenoste neprodyšné materiály

5

Pomůže příroda

Je mnoho bylinných čajů, které zakoupíte v lékárně proti pocení, pomáhá odvar z listů ořešáku, dubová, břízová nebo vrbová kůra.

6

Nové metody

Estetická medicína používá ty nejsilnější zbraně proti nadměrnému pocení, je to botulotoxin, který se píchá do inkriminovaných míst, a to do dlaní, ploskou nohou a do podpaží, kde je největší koncentrace potních žláz. Podstata je v tom, že se přeruší přenos nervového vzruchu do těchto míst lidského těla, které nejsou aktivovány, a nedochází tedy k pocení.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o pleť v zimě
Jak pečovat o pleť v zimě | rady a tipy. O pleť se musíme starat celý rok. Zatímco v létě ji chráníme především před slunečními paprsky, v…
Jak na citlivé zubní krčky
Jak na citlivé zubní krčky | rady a tipy. Jakmile zuby začnou bolet, je zle. Často si myslíme, že jde o zubní kaz, ale někdy jsou na vině bolavé, obna…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.