Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zvládnout logické scio testy | rady

Jak zvládnout logické scio testy | rady

Jak zvládnout logické scio testy | rady. Logické scio testy jsou asi nejtvrdším oříškem pro adepty na univerzitní studenty. Snad vám naše tipy pomohou se scio testy úspěšně poprat. Scio testy vás nyní nepřekvapí. Využijte můj návod.

1

Nejdůležitější při psaní logických scio testů je nezmatkovat. Vím, že se to lehce řekne, ale někdy stačí se na chvilku zastavit, nebo na papír přepsat celou otázku - nejenže se tím uklidníte, ale část, jestli ne celou otázku si zapamatujete a bude jednodušší ji řešit.

2

Postupně vyřešit každý oddíl a až poté přejít na druhý je velice namáhavé. Pokud na sebe jednotlivé otázky nenavazují, přejděte na chvíli k jinému druhu otázek a pak se vraťte. Namáhaný mozek vám bude vděčný.

3

Postupujte pomalu a systematicky. Pokud se v některém ze zadání ztrácíte, v klidu si vytvořte třeba tabulku. Osvědčila se zejména u úkolů typu: Martin má zeleného ježka, nemá rád špagety a v úterý chodí na fotbal. Jakou knihu má nejraději Patrik? Zní to složitě, ale věřte, že každá otázka se dá zodpovědět - pro odpověď máte většinou právě tolik indicií, kolik potřebujete. S časem si nijak významně hlavu nelámejte - pokud nad každou otázkou neprodumete pět minut, může se vám nakonec podařit odpovědět na všechny. A to se povede málokomu.

4

Vraťme se k druhu otázek přiblíženému v předchozím příkladu. K vyřešení samozřejmě nestačí jen tabulka a pečlivé zapisování, ale i určitý druh logického myšlení. Autor zjistil, že tento druh myšlení potřebujete například také k řešení rébusů typu sudoku, kdo zvládne, může i kakuro. V podstatě jsou postyveny na stejném principu - pokud toto ano a toto ne, pak toto. Kakuro je lepší pro nutnost přemýšlet na více úrovních - stejně jako při tomto druhu otázek ve scio testech.

5

Určitě neuškodí alespoň letmo nahlédnout do základů logiky, pokud logickým myšlením zrovna neoplýváte. I "našprtané" zákony a poučky by vám měly hodit alespoň těch kýžených 60 procent.

Autor: Denny
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zvládnout verbální scio testy | rady
Jak zvládnout verbální scio testy | rady
Jak zvládnout verbální scio testy | rady. Scio testy využívá při přijímacích zkouškách čím dál více univerzit. Zde najdete několik tipů, které by vám…
Jak se dostat na žurnalistiku | rady
Jak se dostat na žurnalistiku | rady
Jak se dostat na žurnalistiku | rady. Chtěli byste se věnovat investigativní novinařině? Odhalovat nové skutečnosti, otevírat nové kauzy a čtenáře pra…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.