Přejít k hlavnímu obsahu

Jak malovat s batoletem a neušpinit vše okolo

Rádi byste poskytli svému dítěti radost z malování, ale máte strach, že ušpiní nejen sebe, ale i celý byt? Přinášíme inspiraci, jak seznámit s barvami starší kojence a batolata. Díky našemu postupu si užijete společnou radost při tvoření bez následného drhnutí vašeho malého umělce i všeho okolo. Je okouzlující pozorovat soustředěné tvoření dětí a navíc může být hotový obrázek milým dárkem pro vaše nejbližší.

Co je potřeba

  • tempery, akrylové nebo prstové barvy
  • tvrdý papír (nejméně formát A4)
  • potravinová fólie
  • stoleček nebo větší krabice
1

Tvrdý papír umístíme na stoleček nebo krabici, která musí být o kousek větší než je velikost výkresu. Pro dítě, které ještě nevydrží sedět nebo stát, je vhodnější krabice, protože poskytuje lepší přístup k malování. Na připravený papír naneseme náhodně větší množství barvy do hromádek (kupiček). Již v této fázi můžeme zapojit dítě a to postupným výběrem nanášené barvy.

2

Přes výkres s barvou opatrně přetáhneme potravinovou fólii. Společně s papírem obalíme i stoleček nebo krabici. Fólii použijeme ve dvou vrstvách a to tak, že jednotlivé vrstvy jsou kolmo na sebe. Tím snížíme riziko protržení a zabráníme vytečení barvy.

3

Nyní přichází na řadu náš malý umělec. Podle libosti se může posadit, postavit nebo klečet u připraveného výkresu a postupnými tahy prstíky i celýma ručičkama maluje. Hromádky barvy se mění v abstraktní skvrny, obrazce a tvary. Většina dětí je okouzlena touto hrou barev a je radost pozorovat soustředěné tvoření.

4

Ve chvíli, kdy je barva dostatečně rozetřená po výkrese a jsme spokojeni s výsledkem, ukončíme malování. Opatrně odstraníme fólii, dokud je barva ještě vlhká a umělecké dílo necháme uschnout. Hotovým obrázkem můžeme potěšit své blízké nebo jím vyzdobit třeba dětský pokoj.

Autor: Mef
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.