Přejít k hlavnímu obsahu

Jak pečovat o nehty | rady

Jak pečovat o nehty | rady

Jak pečovat o nehty | rady. Nehty jsou vizitkou našich rukou. Měli bychom je nosit čisté, upravené a také jim dávat potřebnou výživu. Většina lidí vlastní manikúru, ale málokdo z nás použije k úpravě nehtů něco jiného než nůžky. Úprava nehtů se nevztahuje pouze na ženské ruce, ale i muži by měli dbát na správně upravené nehty.

1

Správné stříhání nehtů

Nehty si stříhejte dle potřeby. Nelze úplně stanovit, kdy si nehty stříhat, je to zcela individuální proces. Každému rostou nehty jinou rychlostí. Všeobecně platí, že bychom si je měli stříhat nejméně jedenkrát týdně na rukou a jedenkrát za dva týdny na nohou. Je také důležité, jak si nehty stříháme a čím. Používejte kvalitní nůžky, které jsou zaoblené a umožní stříhání nehtů na rukou do obloučku. Na nohou si stříhejte nehty do rovna, protože nehty na nohou mají tendenci zarůstat. Vyvarujete se nepříjemným záděrám a dalším zraněním.

2

Srovnání nedokonalostí nehtů

Nedokonalosti srovnáte hravě pilníkem. Od kraje do středu přejíždějte nehet do požadovaného tvaru. Klasickým tvarem je ovál nebo obdélník. Záleží na vás, čemu dáte přednost. Spíše než kovové pilníky se v dnešní době používají skleněné, papírové nebo s leštičkou. Pozor na třepení nehtů, které si můžete způsobit ostrostí hran. Kůžičku zastrkávejte směrem k lůžku, nestříhejte ji. Dbejte i na čistotu nehtů a použijte z manikúry nástroje, které připomínají malé chirurgické předměty. Špínu za nehty vyčistíte i po práci na zahrádce a výsledkem budou zase čisté a upravené nehty. Délka nehtů je oříškem. Krátce střižené nehty jsou praktičtější, než nehty delší, ale atraktivita stoupá v podobě nehtů delších. Když jsou zdravé, tak proč ne.

3

Výživa a strava

Máte pocit, že se vám nehty třepí či dokonce lámou? Něco není v pořádku. Vitamíny A, C a B, železo, vápník, křemík, zinek a další prvky vám pomohou mít zdravější a lesklejší nehty. Rovněž dostatek bílkovin je důležitý. Jezte ryby, mléčné výrobky, játra, brokolici, špenát, ale zkuste i slunečnicová semínka či oříšky.

4

Kvalitní nehtová séra, laky

Pokud toužíte mít své nehty a nepřikláníte se k variantě nehtů umělých, nabízí se vám varianta pro oživení lesku a barvy nehtů. Na trhu existuje v dnešní době spousta kvalitních sér, potravinových doplňků a masek i na nehty, které nehty vyživují, dodají potřebnou hydrataci a vláčnost i okolí nehtů. Perfektní ruce jsou i ty, které jsou nalakované. Nebojte se bezbarvého laku na nehty, k dostání je i s výživnými složkami. Barevné laky jsou zase populární tím, že rychle schnou a jsou sexy.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady
Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady
Jak se zbavit lámavosti nehtů | rady. Jsou to především ženy a dívky, které maximálně dbají na svůj zevnějšek. Není to však pouze vzhled jejich obliče…
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady
Jak předcházet lámavosti nehtů | rady. Lámání nehtů je zpravidla jen kosmetická záležitost, ale pro ženy často nepříjemná. Jak tomuto problému předchá…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.