Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit banánový džem | recept

Banánový džem | recept. Banány mají plno vitamínů a minerálů, to všichni víme. Přezrálé mají v sobě hodně zkoncentrovaného cukru a jsou chuťově výraznější i více aromatické. Při konzumaci se jeví jako moučnaté, což každému nemusí chutnat, a tak není nic jednoduššího, než udělat z nich džem nebo marmeládu. Zkuste ji, není vůbec pracná, zato však výborná.

Co je potřeba

- 1 l vody
- 1 kg banánů
- 750 g cukru
- citronovou šťávu z jednoho citronu nebo limetky
- roztlučený hřebíček (asi půl lžičky)
- 1 dcl rumu

1

Banány oloupeme, zbavíme jich případných vláken, která při vyšší zralosti na povrchu banánu ulpějí. Nakrájíme je na plátky a dáme do kastrolu nebo nějaké jiné nádoby. Nalijeme na ně 1 litr vody – studené, vlažné nebo teplé, není to důležité a povaříme do husté kaše.

2

Následně přidáme cukr (můžeme jej namíchat se želírovacím) na 1 kg banánů asi 750 g cukru, citronovou šťávu z jednoho citronu nebo limetky, místo citronu můžeme použít i pomeranč. Roztlučeme hřebíček, asi tak půl lžičky a přivedeme znovu k varu. Nakonec přidáme 1 dcl rumu, ale ten už nevaříme.

3

Horkou marmeládu hned plníme do nahřátých skleniček. Nahříváme je z toho důvodu, aby nám sklenky nepraskly, když je plníme vařící marmeládou. Víčko dobře utáhněte a sklenky položte víčken dolů.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct banánovou bábovku | recept
Banánová bábovka | recept. Následující recept využijete, zbydou-li vám doma přezrálé hnědé banány, na které už nikdo nemá chuť. Uvnitř bývají banány j…
Jak upéct banánové muffiny | recept
Banánové muffiny | recept. Muffiny jistě nejsou pro zkušené pekaře ničím novým. Jsou skvělé nejen jako dezert, ale díky svému „balení“ se hodí i jako…
Jak udělat ostružinový džem | recept
Recept na ostružinový džem. Ostružinový džem se nám náramně hodí například při vánočním pečení. Ale právě tak si ostružinový džem rádi dáme při snídan…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.