Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit čertovu pomazánku | recept

Čertova pomazánka, recept. Základ téhle pikantní pomazánky tvoří rybí maso. Ryby zaujímají v našem jídelníčku hodnotově významnou potravinu, veřejné tajemství spočívá v omega3 mastných kyselinách, které rybí produkt obsahuje. Pokud vašim chuťovým buňkám ryby příliš nelahodí, v této čertově pomazánce charakteristický rybí závan poznáte málo. Přidané další produkty zharmonizují chuť na výrazný a lahodný celek. Připravte si tuhle pomazánku, která vám bude čertovsky chutnat. Žádná mdlá chuť, ale pikantní a významně provokující.

1

Uzená makrela nebo uzenáč

Připravte si jednu větší makrelu, může mít i uzenáč a zbavte je kostí a kůže. Pokud se vám nepovede důkladně vybrat i malé kostičky, nic se nestane, mletím se znehodnotí a neuškodí ve vašem hrdle při konzumaci. Nezapomeňte setřít tuk, který ulpěl na kůži ryby a dejte jej do pomazánky, je to hodnota již zmíněného rybího tuku omega3, který chrání naše cévy před poškozením, zamezuje tvorbě krevních sraženin a mnoho dalšího pozitivního, co našemu tělu prospívá.

2

Pro výraznou a harmonizující chuť

Přidáme dvě natvrdo vařená vejce, kousek cibule, sterilizovanou papriku, která je chuťově výraznější než čerstvá, ale pokud ji nemáme, použijeme čerstvou masitou papriku. Vykostěnou rybu, cibuli, vejce a papriku umeleme na masovém strojku.

3

Rozemletou směs spojíme majonézou

Vše smícháme s majonézou a přidáme na kostičky nakrájenou sladkokyselou okurku, ochutíme plnotučnou hořčicí, zakapeme citronovou šťávou, podle chuti osolíme i opepříme. Pomazánku můžeme konzumovat hned, ale lepší je, když ji necháme v ledničce chvíli proležet. K pomazánce chutná chléb, bílé i celozrnné pečivo, anebo teplé chlebové topinky.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct cibulový chléb | recept
Cibulový chléb | recept. Skoro každý již někdy zkoušel upéci domácí chléb. Jiní se na to teprve chystají a v záplavě receptů, které mezi lidmi ko…
Jak upéct ořechový chléb | recept
Ořechový chléb | recept. Pečení domácího chleba je zábava a peče ho spousta lidí, stačí zabrousit do některých internetových diskusí. Také jste této „…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.