Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit kozí sýr se sušenými rajčaty | recept

Jak připravit kozí sýr se sušenými rajčaty | recept. Kozí sýr se stává nedílnou součástí našeho jídelníčku. Vyniká silnou aromatizující vůní a chutí, která není zrovna všem příjemná. Dokážete-li kozí sýr kombinovat s jinými ingrediencemi, můžete připravit pokrm, který bude chutnat i zarytým odpůrcům kozího sýra. Pamatujte, že kozí sýr je velice zdravý, lehký a pro přípravu předkrmů jako dělaný. Následující recept poradí, jak z kozího sýra připravit výborný předkrm či lehkou večeři.

Co je potřeba

kozí sýr – alespoň 8 kousků
olivový olej
bylinkové pesto
sušená rajčata
hlíva ústřičná
mandle – loupané, krájené plátky
bílý chléb
parmezán
česnek

1

Na velký talíř si vyskládejte plátky/kolečka kozího sýra. Pokapejte ho extra panenským olivovým olejem a na povrch každého plátku dejte malé množství bylinkového pesta.

2

Na pánvi si rozehřejte olivový olej a přidejte oloupané plátky mandlí. Mírně restujte. Přidejte nakrájená, sušená rajčata a dle chuti můžete přidat i nakrájenou hlívu ústřičnou. Mírně osolte a opepřete.

3

Na plech dejte pečící papír a na něj vyskládejte nakrájený bílý chléb. Chléb počesnekujte (můžete použít sušený česnek v mlýnku nebo strouhaný česnek) a posypejte nastrouhaným sýrem a parmezánem. Takto připravený chleba dejte do rozehřáté trouby na 180 °C a pečte cca 8 až 10 minut.

4

Orestovanou směs se sušenými rajčaty nechte mírně vychladnout a přidejte ji na velký talíř ke kozímu sýru. Na okraj vyskládejte upečené parmazánové chlebové topinky. Přeji dobrou chuť!

Neděste se, že v receptu jsou použity suroviny, které lze zakoupit jen ve specializovaných obchodech. Všechny ingredience, které jsem v receptu uvedla, jdou sehnat v klasickém obchodním řetězci.

Autor: chiquita
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.