Přejít k hlavnímu obsahu

Jak připravit pečené kaštany | recept

Jak připravit pečené kaštany | recept. Vůně pečených kaštanů k období adventu a Vánoc neodmyslitelně patří. Jedlé kaštany prospívají našemu organismu a jejich příprava není vůbec složitá. Pečené kaštany můžete jíst jen tak nebo je přidat do dalších pokrmů.

Co je potřeba

jedlé kaštany

1

Jedlé kaštany obsahují mnoho cenných látek. Pomáhají detoxikovat játra a bojují proti průjmům a rozkolísanému zažívání. Jedlých kaštanů se proto nevzdávejte ani v povánočním čase.

2

Ještě než začnete jedlé kaštany péct, musíte je koupit. Nejméně vhodné jsou k tomuto účelu supermarkety. Vlivem dlouhé dopravy tu kaštany dlouho leží a vysychají, což jim vůbec neprospívá. Tvrdnou nebo jsou napadány plísněmi. Pokud je to tedy možné, nakupuje jedlé kaštany u domácích prodejců a nechte si ještě před nákupem jeden nebo dva kaštany rozkrojit. Zdravé kaštany jsou uvnitř žluté nebo světle hnědé, napadené kaštany rychle černají.

3

Jedlé kaštany lze upravovat mnoha způsoby, nejchutnější jsou ale ty pečené. Plody je nutné před pečením omýt a osušit. Pak všechny kaštany nakrojte na špičce do kříže a vyrovnejte v jedné vrstvě na plech křížem nahoru. Prosté propíchnutí špendlíkem, které bývá někdy pro usnadnění práce doporučováno, určitě nepoužívejte. Takto propíchnutý kaštan se v troubě někdy změní v plynovou bombu.

4

Kaštany pečeme při 200°C asi 15-20 minut. Přesný čas nelze určit, ale kaštany jsou hotové, jakmile kuchyň zaplaví typická nasládlá vůně. Upečené kaštany je nutné co nejrychleji oloupat a to včetně spodní vláknité slupky, která má nahořklou chuť. Vychladlé kaštany ztvrdnou a oloupat se nedají, takže nezbývá, než je znovu strčit na pár minut do rozpálené trouby.

5

Pečené kaštany můžete konzumovat hned, nejlépe se smetanou. Můžete je také nastrouhat nebo rozmixovat a dochutit jimi zákusky nebo krémové polévky. Dobrou chuť!

Kaštany, které nespotřebujete, do 24 hodin zamrazte, jinak ztvrdnou. Až je budete znovu potřebovat, pomalu je rozmrazte při pokojové teplotě. Chuť kaštanů tím nijak neutrpí.

ZDARMA Kuchařka vánočního cukroví a ZPRAVODAJ NA E-MAIL

* indicates required

Autor: notburga
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak upéct dýňové sušenky | recept
Jak upéct dýňové sušenky | recept. Dýňová sezóna je v plném proudu a pokud si již se zpracováním úrody nevíte rady, zkuste si upéct výborné dýňové suš…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.