Přejít k hlavnímu obsahu

Jak se zbavit alergie | rady

Jak se zbavit alergie | rady

Jak se zbavit alergie | rady. Alergie je vlastně porucha imunitního systému člověka, kdy tento systém reaguje neadekvátně na běžné látky. Tyto látky, nazýváme je alergeny, považuje tělo alergika za škodlivé, a to i přesto, že škodlivé vlastně nejsou. Alergie se projevuje různě – rýmou, kýcháním, otokem a slzením očí, nebo se mohou objevit i kožní projevy, jako je kopřivka nebo ekzém. Nejhorším projevem alergie je anafylaktický šok, který může skončit i smrtí alergika.

1

Pokud se chcete alergie zbavit, prvním krokem musí být zjištění alergenu, který způsobuje nepřiměřenou reakci vašeho organismu. Tento alergen můžete buď vypozorovat sami, ale při nejednoznačnosti je vhodné, aby vám váš lékař udělal test na alergeny – krevní odběry nebo kožní test.

2

Alergeny mohou být přenášené vzduchem, což jsou pyly, plísně nebo prach. Další rozsáhlou skupinou jsou potravinové alergeny, mezi které patří zejména lepek, mléčné výrobky, vejce, ryby, oříšky, některé druhy ovoce (např. citrusy, jahody) či zeleniny (např. rajče). Poslední skupinou alergenů jsou látky působící na kůži (alergeny kontaktní), jako je např. kosmetika. Není výjimkou, že se alergie objevují v různých kombinacích – velmi častá je kombinace alergie na pyly s alergií na nějaký druh ovoce a zeleniny.

3

Pokud již znáte alergen, je třeba se tomuto alergenu pokud možno vyhýbat, respektive ho nejlépe úplně odstranit ze svého života.

4

Následně je třeba používat léky proti alergiím – antihistaminika, přičemž některá jsou volně prodejná a některá vám předepíše pouze váš lékař. Je vhodné mít tyto léky stále u sebe, protože nikdy nevíte, kdy narazíte na alergen, který u vás spouští reakci.

5

Tyto dva postupy je navíc vhodné podporovat třeba pobyty u moře nebo návštěvami solných jeskyní. A také je vhodné posílit váš imunitní systém zdravou vyváženou stravou a dostatkem pohybu.

6

Pokud máte alergii, můžete zmírnit její projevy, ale pravděpodobně se jí nikdy nezbavíte nadobro. Alergie se u vás navíc může objevit kdykoliv v průběhu života. Proto nepodceňujte zdravý životní styl, tím přeci nemůžete nikdy nic zkazit.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zjistit, že trpím alergií
Jak zjistit, že trpím alergií
V současné době může mít člověk alergii doslova na cokoliv. Alergií trpí téměř každý druhý člověk a objevit se může v jakémkoliv věku. Diagnostika ale…
Jak na potničky | rady
Jak na potničky | rady
Jak na potničky | rady. Potničky jsou problémem malých dětí, ale nevyhýbají se ani dospělým. Horké a vlhké počasí, zvýšené pocení a těsné oblečení jso…
Jak bojovat proti průjmu | rady
Jak bojovat proti průjmu | rady
Jak bojovat proti průjmu | rady a tipy. Průjem je velmi nepříjemná záležitost, která se může projevit kdykoliv. Zastavit průjem přímo nelze, ale…
Jak přestat konečně kouřit | rady
Jak přestat konečně kouřit | rady
Jak přestat konečně kouřit | rady. Zbavte se páchnoucího zlozvyku – přestaňte kouřit jednou pro vždy! Jak přestat kouřit – tuhle otázku si asi položil…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.