Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si prohlédnout z Vídně to nejdůležitější | tipy

Jak si prohlédnout z Vídně to nejdůležitější | tipy. Vídeň je nejen rakouské hlavní město a důležitá evropská metropole. Vídeň je město elegantní a možná působí i konzervativně, v noci vám ale ukáže i svou divokou tvář. Vídeň je ideální město, kam se vypravit, jelikož je blízko a jízdenku sem seženete celkem levně. Užijete si zde víkendový poznávací zájezd, nákupy, výlet za uměním, ale třeba i jazykové kurzy, které vám umožní i důkladně poznat vídeňskou kulturu. Kurzy jsou zde dokonce stejně oblíbené jako třeba kurz němčiny v Berlíně, Mnichově, nebo Curychu. A co byste rozhodně při návštěvě Vídně neměli vynechat?

1

Zámek Schönbrunn

Zámek Schönbrunn je snad nejnavštěvovanější památkou ve Vídni. Zámecký komplex se skládá z císařského paláce, zahrady s umělými vodopády, soch, dalších architektonických prvků a ZOO. Tento palác mimo jiné sloužil i jako letní rezidence pro habsburské císaře.

2

Prater s obřím ruským kolem

Prater je vídeňský pouťový zábavní park. V Prateru ve Vídni najdete nejrůznější atrakce, dominantou je obří ruské kolo Riesenrad postavené už v roce 1897 a vysoké 61 metrů. Mimoto se zde ale nachází i spousta dalších atrakcí jako horské dráhy, domy hrůzy, kolotoče, herny, kasina, ale třeba i planetárium.

3

Dóm svatého Štěpána

Dóm svatého Štěpána je pro Vídeň něco jako chrám sv. Víta pro Prahu. Katedrála byla postavena na troskách dvou kostelů v roce 1160. Její současná románsko-gotická podoba byla ale zahájena až Rudolfem IV. Katedrála je jedním ze symbolů země a místo pro důležité události v historii národa.

4

Zámek Belvedere

Belvedere je barokní zámecký komplex skládající se ze dvou zámeckých budov a parku s překrásnými zahradami, sochami a fontánami. Zámek byl dostavěn v roce v 1723 pro prince Evžena Savojského. V dnešní době se v zámku nachází velká kolekce obrazů od rakouských malířů.

5

Galerie Albertina

Tato věhlasná galerie a muzeum umění je domovem pro jednu z největších sbírek výtvarného umění na světě. Najdete zde celkem 44 000 obrazů a obrovské množství dalších uměleckých skvostů. Jsou zde díla od mistrů jako Leonardo da Vinci, Michalangelo, Raffael, Rembrandt nebo Rubens.

6

Motýlí dům

V tropickém motýlím domě si můžete v dokonalé imitaci tropického pralesa prohlédnout stovky živých a volně poletujících motýlů.

7

Uměleckohistorické muzeum

Uměleckohistorické muzeum je jedno z nejstarších a nejvýznamnějších muzeí výtvarného a dekorativního umění na světě a nabízí díla od mistrů jako Jan van Eyck, Dürer, Arcimboldo, Rubens Michelangelo, Santi nebo Brueghel.

8

Hundertwasserhaus

Hundertwasserhaus je jedinečný dům prokazující zajímavou architekturu vídeňského architekta Hundertwassera. Dům je porostlý trávou, keři a stromy a celá jeho fasáda vypadá jako mozaika z barev.

9

Rakouské národní divadlo Burgtheater

ESL jazyková škola již jistě poučila ty, kteří se učí německy, že Burgtheater je jedno z nejstarších a nejvýznamějších divadel všech německy mluvících zemí. Jedinečný styl tohoto divadla se nazývá “burgtheaterstil“ a zdejší scéna uvádí mezinárodní, ale i domácí kousky.

10

Karlskirche

Výstavba kostela Karlskirche byla zahájena po epidemii moru v roce 1713 a byla dokončena v roce 1737. Kvůli tomu byl také zasvěcen sv. Karlu Boromejskému, ochránci proti moru.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak nevynechat krásy Vídně | rady
Jak nevynechat krásy Vídně | rady. Vídeň je jako hlavní město Rakouska Čechům velice blízká, nejen geograficky, ale i pocitově. Vznik města sahá…
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak lyžovat v Rakousku | tipy
Jak lyžovat v Rakousku | tipy. Lyžování v Rakousku? Rakouské Alpy nabízejí nepřeberné možnosti k lyžování jak sjezdovému, tak klasickému. Většina…
Jak poznat Sněžku | tipy
Jak poznat Sněžku | tipy. Vydat se na Sněžku, nejvyšší horu České republiky, to často patří mezi malé „soukromé závazky“. Naštěstí je vrchol Sněžky př…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.