Co je potřeba

  • nůžky na vlasy
  • hřeben s hustými zuby
  • gumičky do vlasů
  • zrcadlo
1

Sestříhané a provzdušněné

Pokud máte dlouhé vlasy a chtěla byste je mít sestříhané podél obličeje, postupujte podle následujícího návodu. Vlasy si umyjte, lehce usušte, pročešte a pak pečlivě sčešte do culíku, který bude na čele v místě vaší pěšinky. Culík pročešte a přiložte přes nos k obličeji. Ustřihněte ho v místě, kde chcete, aby sestříhávání začínalo. Tady budou vaše vlasy nejkratší. Culík ještě jednou pročešte a zkontrolujte, že střih je rovný. Pak vlasy rozpusťte a (ideálně v předklonu nebo přes kulatý kartáč) vyfoukejte. Hotovo!

2

Střih do „U“

Když nechcete mít vlasy ani stupňovitě, ale ani úplně rovně zastřižené, zkuste střih do oblouku ve tvaru širokého písmene U. Vlasy umyjte, dobře rozčešte a rozdělte pěšinkou vzadu uprostřed hlavy na dvě poloviny. Vpředu pak vlasy na obou stranách znovu pečlivě učešte do rovna, uchopte napřed jeden, pak druhý pramen mezi dva prsty a zastřihněte. Nakonec oba prameny přiložte k sobě a zkontrolujte, jestli jsou stejně dlouhé.

3

Rovný střih

Jestli chcete mít všechny vlasy stejně dlouhé v rovném střihu, vyzkoušejte toto: vlasy sčešte do culíku na zátylku, upevněte gumičkou a přidejte ještě jednu. Tu pak opatrně stáhněte dolů, asi 4 cm od konečků vlasů. Pak culík opatrně vezměte a pod gumičkou (podle toho, o kolik cm chcete délku zkrátit) zastřihněte. Ujistěte se, že je culík rovně učesaný, abyste vlasy neměla na jedné straně delší.

4

Ofina

A jak si sama ostříhat ofinu? S ofinou je to jednodušší, protože si na ni vidíte. Pokud chcete mít rovnou ofinu, dobře si mokré vlasy rozčešte přes obočí a zhruba ve výšce očí ustřihněte (zkracovat můžete vždycky). Tak vznikne rovná ofina. Abyste ji trochu provzdušnila a odlehčila její konečky, uchopte ji mezi dva prsty a zvedněte nahoru. Zde ji ještě jednou ustřihněte asi o 0,5-1 cm, zpusťte dolů a vyfoukejte.
Jestli si chcete ustřihnout patku, vlasy si opět učešte rovně přes obočí a sestřihněte k jedné straně postupně od obočí k uchu. Jejího odlehčení následně docílíte zvednutím nahoru a zastřihnutím uprostřed hlavy podobně jako u rovné ofiny.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.6
Average: 4.6 (5 votes)