Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si sama ostříhat vlasy do moderního střihu

Jak si sama ostříhat vlasy do moderního střihu

Jak si sama ostříhat vlasy do moderního střihu | rady a tipy. Chtěla jste jen zastřihnout konečky a vlasy lehce sestříhat. Od kadeřnice ale odcházíte s krátkými vlasy, nemožnou helmou, prázdnou peněženkou a slzami na krajíčku. Útěcha kamarádky „Za rok ti to doroste…“ nezabírá a vy si znovu říkáte „Už nikdy!“. A teď si představte, že příště už budete ostříhaná přesně podle vašich představ, vlasy budou tak dlouhé, jak si sama určíte, nezabere to víc než 5 minut a stát vás to nebude vůbec nic! Vyberte si z následujících střihů ten, který bude přesně pro vás!

Co je potřeba

  • nůžky na vlasy
  • hřeben s hustými zuby
  • gumičky do vlasů
  • zrcadlo
1

Sestříhané a provzdušněné

Pokud máte dlouhé vlasy a chtěla byste je mít sestříhané podél obličeje, postupujte podle následujícího návodu. Vlasy si umyjte, lehce usušte, pročešte a pak pečlivě sčešte do culíku, který bude na čele v místě vaší pěšinky. Culík pročešte a přiložte přes nos k obličeji. Ustřihněte ho v místě, kde chcete, aby sestříhávání začínalo. Tady budou vaše vlasy nejkratší. Culík ještě jednou pročešte a zkontrolujte, že střih je rovný. Pak vlasy rozpusťte a (ideálně v předklonu nebo přes kulatý kartáč) vyfoukejte. Hotovo!

2

Střih do „U“

Když nechcete mít vlasy ani stupňovitě, ale ani úplně rovně zastřižené, zkuste střih do oblouku ve tvaru širokého písmene U. Vlasy umyjte, dobře rozčešte a rozdělte pěšinkou vzadu uprostřed hlavy na dvě poloviny. Vpředu pak vlasy na obou stranách znovu pečlivě učešte do rovna, uchopte napřed jeden, pak druhý pramen mezi dva prsty a zastřihněte. Nakonec oba prameny přiložte k sobě a zkontrolujte, jestli jsou stejně dlouhé.

3

Rovný střih

Jestli chcete mít všechny vlasy stejně dlouhé v rovném střihu, vyzkoušejte toto: vlasy sčešte do culíku na zátylku, upevněte gumičkou a přidejte ještě jednu. Tu pak opatrně stáhněte dolů, asi 4 cm od konečků vlasů. Pak culík opatrně vezměte a pod gumičkou (podle toho, o kolik cm chcete délku zkrátit) zastřihněte. Ujistěte se, že je culík rovně učesaný, abyste vlasy neměla na jedné straně delší.

4

Ofina

A jak si sama ostříhat ofinu? S ofinou je to jednodušší, protože si na ni vidíte. Pokud chcete mít rovnou ofinu, dobře si mokré vlasy rozčešte přes obočí a zhruba ve výšce očí ustřihněte (zkracovat můžete vždycky). Tak vznikne rovná ofina. Abyste ji trochu provzdušnila a odlehčila její konečky, uchopte ji mezi dva prsty a zvedněte nahoru. Zde ji ještě jednou ustřihněte asi o 0,5-1 cm, zpusťte dolů a vyfoukejte.
Jestli si chcete ustřihnout patku, vlasy si opět učešte rovně přes obočí a sestřihněte k jedné straně postupně od obočí k uchu. Jejího odlehčení následně docílíte zvednutím nahoru a zastřihnutím uprostřed hlavy podobně jako u rovné ofiny.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: Jasanka
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak na bezšamponovou metodu – No poo
Jak na bezšamponovou metodu – No poo
Metoda mytí vlasů bez šamponu začíná být populární, i když pro mnohé určitě překvapující. Anglický název této metody "no poo" je zratkou výrazu n…
Jak správně používat ústní vodu
Jak správně používat ústní vodu
Ústní voda přispívá k prevenci před zubními kazy, usazování plaku, udržuje zdravé dásně a osvěžuje dech. Mezi spotřebiteli jsou však o používání ústní…
Jak využít léčivé účinky medu | rady
Jak využít léčivé účinky medu | rady
Jak využít léčivé účinky medu | rady. Od nepaměti opěvován a s důvěrou užíván jako elixír mládí i života. Med se doporučuje snad proti všem nemocem a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.