Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si udělat účes na ples | rady

Jak si udělat účes na ples | rady. Chystáte se na ples a stále přemýšlíte co s vlasy, abyste byla královnou večera? Asi nejjednodušší je samozřejmě dojít ke kadeřnici, která vám jistě ráda a fundovaně poradí a navrhne vhodný plesový účes. Tato varianta je však někdy dost nákladná, a to nejen finančně, ale i časově, protože pokud chcete účes komplikovanější a kadeřnice nezná vaše vlasy, např. z dřívějších návštěv při vašem stříhání či barvení, s velkou pravděpodobností si vás pozve ještě před vlastním vytvořením účesu na ples na tzv. zkoušku účesu. Účes na ples? Tady je návod.

1

Pokud však nechcete nebo nemůžete vytvoření vašeho slavnostního účesu svěřit do rukou odbornice, můžete si samozřejmě účes na ples vytvořit sama. Fantazii se meze nekladou, jen je při výběru účesu vhodné vzít v úvahu typ vašich vlasů, tvar vašeho obličeje a barvu, styl a zdobnost šatů, které si na ples obléknete.

2

Také je vhodné, aby účes na ples korespondoval s vaší povahou. Přeci jen, pokud jste rebelka, nebudou dlouhé vlnité lokny pro vás asi to pravé ořechové.

3

Důležité je také to, abyste se v účesu cítila dobře a abyste se v něm mohla bez omezení pohybovat. K čemu by vám byl krásný účes, kdybyste musela celý ples prosedět a nemohla si ani zatančit?

4

Je důležité, aby vám účes vydržel pokud možno celý večer v pořádku, proto je samozřejmě důležité pořádně jej zafixovat – před česáním použít kvalitní tužidlo a po dodělání účesu použít silný lak. U všech účesů je velmi hezké také použití laku na vlasy, který obsahuje stříbrné nebo zlaté třpytky.

5

Pokud jste majitelka dlouhých vlasů, máte největší výběr možných účesů. Vlasy můžete mít rozpuštěné, a to buď rovné (vyžehlené) či vlnité, nebo stažené do elegantního drdolu. Pokud se nedokážete rozhodnout, zda chcete mít vlasy rozpuštěné či stažené, můžete případně zvolit zlatou střední cestu a mít vlasy částečně stažené a částečně volné (tzv. poloculík či polodrdol).

6

Krátkovlásky bohužel tak velkou možnost výběru slavnostního účesu nemají, ale i u krátkých vlasů můžete zkusit experiment s vyfoukáním vlasů do vln nebo naopak s vyžehlením vašeho účesu dohladka. Nebo co takhle využít nějaké ozdobné sponky, skřipečky nebo čelenku?

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se starat o suché vlasy | rady
Jak se starat o suché vlasy | rady. Jak říká staré přísloví, vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Suché kadeře ale moc parády neudělají, protože jim c…
Jak pečovat o prodloužené vlasy | tipy
Jak pečovat o prodloužené vlasy | tipy. Péče o prodloužené vlasy je složitá a pracná. Ještě než se pro prodloužené vlasy rozhodnete, tak si ujasněte,…
Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Jak pečovat o rovnátka | rady
Jak pečovat o rovnátka | rady. Krásný úsměv dokáže divy, bohužel ne každému bylo dáno do vínku, aby měl zuby jako ze žurnálu. Kazivost můžeme ovlivnit…
Jak urychlit léčbu modřin
Jak urychlit léčbu modřin | rady a tipy. Modřina je nevzhledná, nechtěná ozdoba, které se chceme co nejdříve zbavit. To platí zejména tehdy, pokud je…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.