Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít krásné město Chamonix?

27. Květen 2019

Byl jsem tam a musím říct, že bych se tam ještě jednou rád vrátil. Příroda úžasná, prostředí, hory, to vše zapůsobí na Vaše smysly hned po příjezdu.

1

Pokud se chystáte vyjíždět vlastním autem, nezapomeňte v Německu navštívit Legoland v Günzburgu, nedaleko Mnichova. Až pak vyražte směr Chamonix (hranice se Švýcarskem a Francií).

2

Rozbalili jsme stany pod Bossonským ledovcem s nádhernou vyhlídkou na Aiguille du midi (dá se vyjet z města přímo lanovou drahou, do výšky neuvěřitelných 4 kilometrů!), odkud vede jedna z výstupových cest na Mont Blanc. Kousek od kempu nás láká výstup na nejbližší ledovec Les Bossons, dlouhý 7,5 kilometrů. Odměna za výšlap do výšky 1480 metrů je první dotek s ledovcem v životě.

3

Další den zdoláváme druhý, nejdelší ledovec, Mer de glas. Cesta, ačkoliv po ní jdou stovky turistů denně, se nezdá být lehká. Nejlepší je adrenalin, který při ní zažijete. Nemůžu zapomenout na slézání žebříků o délce přibližně 100 metrů a při cestě zpět vylezení. Všichni jsou ale pro jistotu jištěni lanem. Třetí den na horách napadl čerstvý sníh, v kempu počasí neměnné. Těmito výšlapy pokračujeme dál, dokud neuběhne týden. Výlet do Chamonix doporučuji, je tam krásně a užijete si ho naplno. Nemůžu si na nic ztěžovat, snad jen na to počasí, které občas zazlobí, ale to k vysokohorské turistice patří.

Autor: jakub
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Štrasburk | tipy
Jak poznat Štrasburk  | tipy. Štrasburk - to je francouzské město, které bylo založeno roku 12 př.n.l., a které určitě stojí za návštěvu. Nachází…
Jak si užít Paříž
Paříž je město plné zajímavostí. Můžete tu podnikat spoustu věcí, všudypřítomné kavárny vybízejí k posezení, památky obklopují celé město.
Jak zdolat Eiffelovku
Eiffelova věž, nebo jak se jí také přezdívá Eiffelovka, se po svých nelehkých začátcích stala dominantou Paříže. Postavena byla v roce 1889 a až do ro…
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.