Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Londýn | recept

Jak si užít Londýn  | recept. Londýn je jedním z největších měst minulosti i současnosti. Londýn je bezpečným a příjemným místem na denní procházky. Využijte skvělého metra, kterému se zde říká Tube a objevujte památky tohoto vzrušujícího města.

Co je potřeba

fotoaparát

pohodlné boty

průvodce

1

Čtvrť City : Navštivte velkolepou katedrálu sv.Pavla, což je mohutná, velkolepá stavba obklopená hřbitovem. Katedrála je otevřena každý den kromě neděle. Najdete ji u stanice metra St.Paul´s. Platí se zde vstupné.

2

Čtvrť City : Od hlavního vchodu katedrály pokračujte po Ludgate Hill a pak po Fleet Street. Odbočte doleva po Hind Court a pokračujte na Gough Square, kde se nachází dům Dr. Samuela Johnsona. Což byl anglický slavný lexikograf. Otevřeno denně kromě neděle. Stanice metra Temple.

3

Čtvrť City : Nedaleko stanice Chancery Lane můžete obdivovat Lincoln´s Inn - domy a nádvoří nejstarší ze čtyř právnických kolejí. Zavřeno sobota a neděle.

4

Westminster a West End: Katedrála Wesminster Abbey je největším a nejkrásnějším gotickým chrámem v Londýně. Uskutečnilo se zde 38 korunovací. Katedrála se nachází u stanice metra Westminster, St.James´s Park. Vstupné se platí u velké severní brány. Na východní straně kostela jsou kaple, kde odpočívají vladaři.

5

Westminster a West End: Buckinghamský palác byl postaven roku 1703 pro vévodu Buckinghama. Jedna z atrakcí je výměna stráží (11:30 denně od května do července a každý druhý den od srpna do dubna). Palác je zavřen od října do července. Stanice metra Green Park, St.James´s Park.

6

Westminster a West End: Národní Galerie je nejváznamější londýnskou galerií, v níž je umístěna jedna z největších sbírek seberoevropského malířství. Vstupné pouze na zvláštní výstavy. Otevřeno každý den, ve středu i večer. Stanice metra Charing Cross.

7

Westminster a West End: Dalšími památkami v této oblasti jsou Big Ben, Parliament Square, Palace of Westminster, kostel sv. Markéty, Trafalgarské námestí a jiné.

8

Bloomsbury: Jedno z největších muzeí na světě se nachází v oblasti Bloomsbory. Muzeum se rozkládá na třech hlavních podlažích. Vyzvědněte si mapu muzea v informacích a vyberte si to, co chcete vidět. V muzeu se platí pouze dobrovolný příspěvek. Nachází se u stanice Holborn.

9

Pro odpočinek a na příjemnou procházku si zajděte do některého z londýnských parků jako je Hyde Park a Kensington Gardens. Dalším parkem je Green Park a St. James´s Park.

10

Kensington: Zde se nachází rezidence prince Charlese Kensingtonský palác. Můžete se projít po zahradě a zajít si na čaj do nedaleké oranžerie. Platí se vstupné.

11

Londýnský tower byl symbolem soudních procesů, věznění a mučení. Tato památka patří k jedné z nejnavštěvovanějším. Můžete se zde také setkat se strážci Beefeatry. Stanice metra Tower Hill. Platí se také vstupné.

12

Další zajímavá místa : Chelsea - módní čtvrť, která se nachází na severním břehu Temže. V místní budově Royal Hospital bydlí penzisté, staří vojáci.

13

Hampstead: v severní části Londýna, se rozkládá oblast lesů, luk, rybníků a mokřin. Můžete zde navštívit hospodu Jack Straw´s Castle.

Autor: Kopretina
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak poznat Vatikán | rady
Jak poznat Vatikán | rady. Říká se, že všechny cesty vedou do Říma, pokud i vaše cesta povede do Říma, tak vás čeká rozmanitý záži…
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady
Jak si užít Tyrolsko po celý rok | rady. Tyrolsko si většina lidí spojuje s lyžováním, jelikož se sem sjíždějí lyžaři z celé Evropy, ovšem místní kraj…
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy
Jak se nezamilovat do Amsterodamu | tipy. Amsterodam je největší holandské město na řece Amstel, která se ve městě vlévá do moře, resp. do kanálu spoj…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.