Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Milano

19. Květen 2019

Miláno je město ležící na severu Itálie. V Milánu naleznete restaurace, diskotéky, kina, bary, kavárny, které jsou šarmantně a originálně zařízeny stejně tak jako známá divadla. Milano se také chlubí fotbalovými kluby Inter Milano a AC Milano.

Co je potřeba

fotoaparát

pohodlné boty

peníze

průvodce

mapu města

1

Z letiště se dostanete autobusy, které Vás odvezou do centra města k hlavnímu vlakovému nádraží, kde se také nachází linka metra. Odtud se snadno dostanete kam potřebujete.

2

Najděte si ubytování v blízkosti Piazza del Duomo nebo Via Montenapoleone, které leží v živých ulicích se spoustou obchodů a nákupních center. Pokud hledáte levnější ubytování doporučuji hostely, které jsou levné a také se nacházejí v blízkosti centra.

3

Rozhodně navštivte slavnou katedrálu Duomo, která se nachází na stejnojmenném náměstí. Můžete vystoupat po jejích schodech, nebo si vystát dlouhou frontu na výtah, který Vás vyveze až na střechu této katedrály, odkud se Vám naskytne úžasný výhled na celé okolí. Na Da Vinciho obraz Poslední večeře se můžete zajít podívat do kostela na Piazza Santa Maria delle delle Grazie. Počet návštěvníků je ale omezen, proto je lepší zajistit si rezervaci.

4

Dalším zajímavým místem Milána je Castello Sforzesco, což je velká pevnost z červených cihel s hradními příkopy a padacími mosty, kde se dnes nacházejí čtyři muzea. Za pevností se nachází velký park, kde se schází místní a pořádají pikniky. Pokud si tedy chcete udělat hezké odpočinkové odpoledne, zajděte určitě i sem.

5

Na nákupy si zajděte do úžasného nákupního centra, které leží na Plazza Duomo přímo vedle katedrály. Budova je historickou památkou.

6

Pokud budete unaveni a budete si chtít odpočinout, zajděte do Parco Sempione. Park z roku 1893 ve stylu anglické zahrady rozhodně stojí za návštěvu.

7

Na oběd si zajděte do místní restaurace a ochutnejte nějaké speciality. Buďte připraveni na to, že Italové obědvají až po 2. hodině odpoledne. Proto nebuďte překvapení, když vám ve 12 hodin nedají najíst.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Řím - památky
Řím, přezdívaný věčné město, patří k nejstaršcích městům Evropy. Na jeho území leží samostatný stát Vatikán. Nejznámější starověkou památkou je Coloss…
Obrázek není k dispozici
Jak poznat Štrasburk
Štrasburk - to je francouzské město, které bylo založeno roku 12 př.n.l. a které určitě stojí za návštěvu. Nachází se na hranicích s Německem a v souč…
Jak si užít Bari | tipy
Jak si užít Bari | tipy. Bari je další krásné historické město Itálie. Je to největší přístav v Apulii, žije zde více než 350 000 stálých obyvatel. Ba…
Jak si užít Boloňu
Bologna je hlavním městem regionu Emilia-Romagna a provincie Bologna.Toto historické město je známou svou univerzitní tradicí.Ta byla založena roku 10…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.