Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Paříž

26. Květen 2019

Paříž je město plné zajímavostí. Můžete tu podnikat spoustu věcí, všudypřítomné kavárny vybízejí k posezení, památky obklopují celé město.

Co je potřeba

průvodce

doklady

fotoaparát

pohodlná obuv

1

Pokud jste milovníky umění, pak navštivte Musée de Louvre, což je původně pevnost z roku 1190. Vchod do muzea zdobí skleněná pyramida. Před zahájením prohlídky si rozmyslete, co chcete vidět, muzeum je opravdu rozsáhlé, jeho prohlídka zabere celý den. Pokud chcete ušetřit, zajděte si do muzea první neděli v měsíci, kdy je vstup zdarma. Navíc každý pátek večer je vstup zdarma pro studenty do 26 let (vezměte si s sebou ISICa nebo jiné potvrzení o studiu).

2

Pokud se vydáte z letiště přímo do centra města, metro Vás zaveze přímo ke známému Notre-Dame, jehož základní kámen položil roku 1163 papež Alexandr III. 

3

Další významnou památkou je Sacré - Coeur neboli Nejsvětější Srdce Ježíšovo. Tento chrám se nachází dále od centra města. Bazilika, kopule a krypta jsou otevřeny každý den. Platí se vstupné. Pokud vystoupíte na stanici metra Anvers, můžete se svést až k Sacré-Coeur lanovkou, kterou najdete díky ukazatelům. Na lanovku si nemusíte kupovat speciální lístek, platí tu ty samé jako v metru.

4

Nejtypičtějším symbolem Paříže je 320 m vysoká Eiffelova věž. Vež je otevřena každý den a za vstup se samozřejmě platí. Na věž si můžete vystoupat sami, nebo Vás může na její vrchol vyvést výtah.

5

Vítězný oblouk. Tento oblouk je výchozím bodem pro oslavy vítězství a slavnostní průvody. Projděte se od Musée de Louvre po Des Champs Elysees až k oblouku. Čeká vás jedinečná procházka a příležitost poznat okolí.

6

Versailles je někdější královský palác s nádhernými zahradami. U zámku se nachází další dva menší paláce. Versailles je otevřen od úterý do neděle, menší paláce Velký Trianon a Malý Trianon jsou otevřeny denně. Platí se vstupné.

7

Place de la Concorde je ohromné náměstí, kde se nachází egyptský obelisk.

8

Velmi navštěvované místo v Paříží je tančírna Moulin Rouge, kterou najdete ve čtvrti Montmartre. I dnes se zde konají večerní přestavení. Otevřeno mají denně během večeře a představení. Za vstup zaplatíte.

9

Pokud s sebou máte děti, můžete navštívit Disneyland Resort Paris, což je zábavní park v okolí Paříže. Park je otevřen denně. 

Musée de Louvre je otevřené každý den. Další významná muzea : Musée Carnavalet - Út - Ne, Musée d´Orsay - Út - Ne Pantthéon - poslední místo odpočinku mnoha Pařížanů - prohlídky s průvodcem, otevřeno každý den, vstupné. Další významné památky : La Madeleine - kostel ve čtvrti Opéra - Vstup zdarma. Sainte-Chapelle - gotická kaple - Vstupné.

Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak zdolat Eiffelovku
Eiffelova věž, nebo jak se jí také přezdívá Eiffelovka, se po svých nelehkých začátcích stala dominantou Paříže. Postavena byla v roce 1889 a až do ro…
Jak poznat Štrasburk | tipy
Jak poznat Štrasburk  | tipy. Štrasburk - to je francouzské město, které bylo založeno roku 12 př.n.l., a které určitě stojí za návštěvu. Nachází…
Jak si užít krásné město Chamonix?
Byl jsem tam a musím říct, že bych se tam ještě jednou rád vrátil. Příroda úžasná, prostředí, hory, to vše zapůsobí na Vaše smysly hned po příjezdu.
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.