Přejít k hlavnímu obsahu

Jak udělat jahodovou Panna cottu

Jak udělat jahodovou Panna cottu

Panna cotta | recept. Dezert může mít mnoho variant, záleží tedy na vaši fantazii a nápaditosti. Ať zvolíte jakoukoliv verzi, italská Panna cotta je vždy lehká jako vánek, který vás pohladí, a lahodná i něžná pro vaše chuťové buňky. Inspirujte se tímto jednoduchým receptem (zvládnou to i děti) a zpříjemněte si váš den, kdykoliv budete mít chuť na něco skvělého a dobrého. I když je výroba rychlá a velmi jednoduchá, na panna cottu si musíte počkat, až želatina vytvoří tu správnou konzistenci a dobře vychladne. Ale bude to určitě stát zato. Pojďme si společně připravit třeba Panna cottu s jahodovou čepičkou.

Co je potřeba

  • 1 lžička granulované želatiny 
  • 500 ml smetany ke šlehání
  • 40 g moučkového nebo krupicového cukru
  • 1 vanilkový́ lusk
  • čerstvé nebo mražené jahody + cukr podle chuti
1

Smetanu, cukr a vnitřek z vanilkového lusku (rozpůlený a vyškrábaný́ včetně dřeně) rozmícháme v hrnci a zahřejeme jen k bodu varu, nevaříme. Zároveň namočíme lžičku až 2 lžičky želatiny do vody nebo mléka a necháme nabobtnat (vody nebo mléka musí být jen trochu, řekněme méně než půl hrnečku). Nabobtnalou želatinu pak přidáme do horké smetany. Pokud použijeme plátkovou želatinu, je nutné ji asi na 5 minut namočit do vody a přebytečnou vodu z ní vymačkat a následně rozmíchat v ještě horké smetaně.

2

Recept je skutečně velmi jednoduchý, ale tady pozor – želatina se ve smetaně nesmí vařit, Panna cotta by neztuhla. Hotovou směs nalijeme do skleniček (formiček, bábovičky nebo mističek, které chceme vyklopit). Abychom mističky dobře vyklopili, je nutné předem je vytřít olejem.

3

Poté dáme připravený dezert do ledničky, nejlépe přes noc. V případě, že nechceme čekat do druhého dne, mohlo by stačit chlazení a tuhnutí v ledničce 5 až 6 hodin.

4

Nyní si připravíme jahody. Rozmixujeme je nebo rozmačkáme, vzniklé pyré osladíme a případně propasírujeme sítem. Připravenou jahodovou směs dáme na ztuhlou Panna cottu a vše je hotovo. V případě, že jsme naplnili formičky a mističky, vyklopíme je na talířek a přelijeme jahodovou pochoutkou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

kakaovo-kokosové sušenky
Jak upéct „Koka“ sušenky – recept
Máte rádi sušenky Koka, ale protože jsou čím dál dražší, chcete si je připravit sami? Možná máte velkou spotřebu, možná vám vadí, že jsou v nich…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.