Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct šťavnatý Coca-Cola dort | recept

01. Červenec 2014

Podmáslí a obyčejná Coca-Cola dokážou vykouzlit chuťově neuvěřitelné spojení. Důkazem je tento Coca-Cola dort (Coca-Cola koláč). Jak na to? Nejprve si přichystáme těsto na korpus. Půl hrníčku podmáslí smícháme s hrníčkem coca-coly a jedním hrníčkem másla, přidáme 1 a tři čtvrtě hrníčku cukru, 2 vejce a 2 lžičky vanilkového extraktu. Na řadu přichází 2 hrníčky hladké mouky, přidáme čtvrt hrníčku kakaa smíchaného se lžičkou jedlé sody. Vše smícháme spolu s kousky marshmallow. Na vymazaný a posypaný plech nalijeme těsto a dort pečeme v troubě na 175°C po dobu 30 až 35 minut. Pustíme se do výroby polevy. Půlku hrníčku másla, třetinu hrníčku Coca-Coly a 3 polévkové lžíce kakaa necháme roztát a probublat na mírném ohni. Přidáme lžičku vanilkového extraktu, 450 g práškového cukru a mícháme. Polevou polijeme Coca-Cola dort, na který posypeme nasekané oříšky.

Co je potřeba

Korupus Coca-Cola dortu:

1 hrníček Coca-Cola
1/2 hrníčku podmáslí
1 hrníček másla nebo margarinu
1 3/4 hrníčku cukru
2 vejce
2 lžičky vanilkového extraktu
2 hrníčky hladké mouky
1/4 hrníčku kakaa
1 lžička jedlé sody
1 1/2 hrníčky kousků marshmallow

Poleva Coca-Cola dortu:

1/2 hrníčku másla
1/3 hrníčku Coca-Coly
3 polévkové lžíce kakaa
1 lžička vanilkového extraktu
450 g moučkového cukru

Posypka:

3/4 hrníčku nasekaných a opražených oříšků

Autor: chorche
Hodnocení

Diskuze k videu

Další zajímavé články

Jak upéct minicheesecaky | recept
Jak upéct minicheesecaky | recept. V létě je nejlepší jíst venku, na čerstvém vzduchu prostě chutná všechno lépe. Proto je i dobré volit takový d…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.