Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uspořádat rozvodovou párty aneb Jak se těšit z rozvodu

Když si při vykládání budoucnosti z karet vytáhnete Smrtku, obvykle Vás uklidní vykladačka tím, že tato karta znamená změnu, přerod či přechod do nového stádia. Podobné je to s rozvodem. Tím, že něco končí, začíná zároveň něco nového a nemusí být špatné to oslavit. Zvyk slavit rozvody pochází z Las Vegas, kdy tamní ženy slavily svoji finanční nezávislost na mužích, svoji samostatnost a svobodu. Zvyk se rozšířil po světě a chopili se jej i čerstvě rozvedení muži. Všichni mají nyní příležitost uspořádat nefalšovanou rozvodovou párty.

Co je potřeba

dobrá nálada

optimismus

1

Zvát či nezvat bývalého partnera

Napřed je potřeba promyslet, jestli na svoji rozvodovou oslavu pozvat bývalého partnera či ne. Má to své výhody i nevýhody. K výhodám patří vzájemné usmíření a přijetí nového stavu u sklenky a lehké konverzace. Nevýhody však převažují, obzvlášť když jeden z rozvádějících se má nového partnera. Ale i bez toho hrozí, že se na párty, která by měla být především veselá, začnou pod vlivem alkoholu probírat staré křivdy a zábava se tak všem zúčastněným pokazí. Z večírku si tak kromě kocoviny odnesete ještě hořkost.

2

Oslavte novou životní fázi

Účelem rozvodové párty je především nevnímat rozvod jako životní prohru a selhání ale naopak jako novou příležitost a svobodu. Vhodnější je tedy pojmout rozvodovou párty jako seznamovací večírek, pozvat všechny Vaše známé singly (tedy nezadané) a v rytmech hudby rozjet večírek ve velkém stylu. Může se stát, že hned po večírku, díky novým známostem začnete randit jako za mlada. Nové známosti Vám pak pomohou překonat strach ze samoty a smutek, který po rozvodu přichází.

3

Široké příbuzenstvo nechte doma

Nezapomínejte, že rozvod není svatba ani pohřeb, není tedy nutné a ani vhodné zvát široké příbuzenstvo a Vaše rozvodová párty nemusí následovat hned po samotném rozvodovém sezení u soudu. Pohoršující se babička z vesnice není dobrým tahounem večírkových radovánek.

4

Preferujte lehká jídla

Co se týče jídla postačí švédské stoly nejlépe s exotickou či jinak tématickou kuchyní. Tradiční česká kuchyně se svými tučnými jídly všechny akorát unaví a zábava se v zárodku zadrhne. Pokud Vám při přípravách na rozvodovou párty dojde fantazie, inspirujte se tipy na podobně laděné večírky na internetu.

5

Vzpomeňte si na svobodná léta

Rozvodová párty není jediným potěšením, které Vám rozvod umožní. Každý má spoustu koníčků a zájmů, které musel oželet kvůli kompromisům s partnerem. Vzpomeňte si na ně. Vyražte na vodu nebo lézt na skály, vraťte se ke své sbírce vláčků, známek či brouků. Vaše staré návyky, kterých jste se museli kvůli ex-partnerovi vzdát se mohou nyní vrátit. Vyspávejte v neděli do dopoledne, pouštějte si nahlas televizi, v koupelně stravte třeba celé odpoledne. Zkrátka dělejte všechno to, co jste v manželství nemohli, ale chtěli.

6

Najděte si nové koníčky

Pokud Vás nic podobného nenapadá, nezbývá než si nové koníčky najít. A k tomu můžete využít výdobytky moderní doby. Založte si svůj blog na internetu, kam budete dávat fotky z Vašich exotických cest se specializovanou cestovní kanceláří. Učte se japonsky. Vařte thajsky. Cvičte jógu. Zkrátka dělejte cokoliv, co Vám pomůže nevnímat rozvod jako ztrátu, ale jako zisk a příležitost.

7

Vyhněte se nudě

Každému nevyhovuje si hned po rozvodu hledat novou známost, nemá ale cenu kvůli tomu sedět doma a znovu a znovu rozebírat staré manželství. Pravidelná aktivita v nově nalezeném nebo znovu nalezeném hobby Vám pomůže vidět svět za hranicemi předchozího manželství a je tou nejlepší prevencí psychických problémů, které mohou být s po-rozvodovým obdobím spojeny. Toto riziko není dobré podceňovat. Na druhou stranu není třeba ho zbytečně přeceňovat a podléhat mu, pravidelná aktivita a zájmy Vás snadno přivede na jiné myšlenky.

Zapomeňte na starosti a exotickým výběrem jídla a pití udělejte nezapomenutelnou rozvodovou párty.

Vyvarujte se trapných scének s Vaší ex na rozvodové párty.

Autor: MN
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak vybrat psací stůl | rady a tipy
Jak vybrat psací stůl | rady a tipy. Při výběru psacího stolu je důležitá nejen cena a estetická stránka, ale také komfort a zdravotní hledisko. Nevho…
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup
Jak si vyrobit gelovou svíčku | postup. Existuje skupina lidí, která svíčky příliš nemusí a druhá skupina, která je doslova miluje. Gelová svíčka je s…
Jak správně vybrat mixér
Jak správně vybrat mixér | rady a tipy. Pokud jste se rozhodli pro koupi mixéru, ale nejste si jisti, jaký typ vybrat, není divu. Kamenné i internetov…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.