Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uvařit těstoviny s rajčaty a tvarohem | recept

Těstoviny s rajčaty a tvarohem | recept. Špagety se dají připravit na tisíc způsobů. Zpravidla nejchutnější jsou v jednoduché, na čas a suroviny nenáročné přípravě. Při nákupu špaget dáváme přednost těm vyrobeným z tvrdé pšenice – semolinovým. Semolinové těstoviny obsahují velké množství lepku, nehodí se pro celiaky. Oproti těstovinám z klasické pšeničné mouky mají hezčí barvu, nerozvařují se a jsou chutnější. Mají nízký glykemický index, jsou vhodné pro diabetiky. Omáčka z tvarohu a rajčat má svůj původ v Itálii. Odložte předsudky a vyzkoušejte ji, budete překvapeni chutí.

Co je potřeba

- semolinové špagety (na porci se počítá 100 g)
- olivový olej
- sůl
- cukr
- cibule
- cherry rajčata nebo plně vyzrálá obyčejná ( v nouzi nahradíme konzervovanými)
- 150 g tvarohu
- bazalka nebo dobromysl (oregano)

1

Nejprve si připravíme těstoviny. Začneme tím, že si do hrnce dáme ohřát vodu na špagety. Vroucí vodu osolíme a přidáme těstoviny. Vaříme podle návodu. Uvařené scedíme a promícháme se lžící oleje, aby se neslepily.

2

V dalším kroku na pánvi rozehřejeme olivový olej. Na něm osmažíme drobně pokrájenou cibulku dožluta nebo mírně dorůžova. Přidáme pokrájená rajčata i s jadýrky.

3

Pánev přiklopíme poklicí a rajčata rozdusíme na kaši. Přidáme k nim čajovou lžičku cukru na potlačení kyselosti a osolíme je.
.

4

Do rajčatové kaše přidáme tvaroh s částí bylinek a prohřejeme. Důkladně mícháme, aby se vytvořila homogenní hmota. Tvaroh je lepší z vaničky, není tak hustý jako tvaroh v kostce. Na závěr dochutíme zbytkem bylinek, popřípadě dosolíme nebo přidáme cukr.

5

Na talíř dáme porci těstovin a na ně omáčku. Omáčka potřebuje dozdobit, aby jídlo vypadalo hezky.

6
Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.