Přejít k hlavnímu obsahu

Jak uvařit thajské (čínské) nudle s krevetami | recept

Opékané thajské (čínské) nudle | recept. Cizokrajná kuchyně je v současné době populární. Vzniká řada restaurací, která láká na více či méně exotickou kuchyni. Ale objevuje se i řada návodů a receptů, jak si zaručeně pravý cizokrajný pokrm uvařit doma. Většina domácích kuchtíků pracuje s neznámými a složitými postupy. Mnoho lidí lákají recepty thajské nebo čínské kuchyně. Speciálně se jedná o recepty s opékanými nudlemi. Přináším vám recept na thajské opékané nudle s krevetami, který jsem vyčetla a postupně přetvořila k obrazu svému. Thajské opékané nudle s krevetami jsou na přípravu velice snadné a postup je rychlý. Více následující řádky.

Co je potřeba

200 g nudlí čínského typu
1 menší cibule
2 lžíce třtinového cukru
2 lžíce rostlinného oleje
mražená zelenina (jakákoliv asijská směs – většinou určená pro pánve wok)
3 lžíce rybí omáčky
5 lžic sladké chilli omáčky
2 lžíce sójové omáčky
šťávu z půlky citronu
špetka soli
200 g krevet (pokud máte nevyloupané, tak musíte počítat s odpadem)

1

Krevety necháme rozmrznout a mezitím si připravíme zeleninu. Cibuli očistíme a nakrájíme nadrobno. V pánvi wok rozpálíme olej a osmahneme na něm cibulku dozlatova. Na osmaženou cibulku nasypeme cukr a necháme lehce zkaramelizovat.

2

Ještě než začneme upravovat krevety, dáme vařit vodu na těstoviny. Jakmile začne voda vřít, osolíme ji a poté vhodíme potřebné množství čínských nudlí a necháme vařit (asi 15 minut podle konkrétního druhu těstovin). Když jsou dovařené, scedíme je a kápneme do nich trochu olivového oleje.

3

Rozmrzlé krevety prolijeme horkou vodou a vhodíme do pánve. Lehce podlijeme a necháme chvíli podusit. Mezitím smícháme rybí omáčku, chilli omáčku, sójovou omáčku a přilijeme vymačkanou šťávu z půlky citronu. Celou směs prošleháme vidličkou, aby se všechny suroviny spojily.

4

Mraženou zeleninu vložíme do síta a prolijeme horkou vodou, tak aby ze zeleniny zmizel veškerý led. Poté zeleninu přeneseme do pánve a promícháme s krevetami a osmaženou cibulí. Zeleninu necháme prohřát a lehce opékáme.

5

Jakmile začnou krevety růžovět, přilijeme směs omáček a promícháme. Posolíme a celou směs pomocí rukověti prohazujeme. Pokud se směs začne přichytávat, lehce ji podlijeme. Uvařené a scezené nudle promícháme ve woku s krevetovou směsí. Nudle necháme lehce opéct. Poté servírujeme. Dobrou chuť!

Autor: marketahoz
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat humry po ďábelsku | recept
Jak udělat humry po ďábelsku | recept. U humra je nejchutnější maso z jeho klepet a ocasu. Proto, i když se zdá, že to dá velkou práci dostat chutné m…
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.