Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dámskou kabelku

Jak vybrat dámskou kabelku

Kabelka jako módní doplněk je pro ženu přece nepostradatelný. Kabelky, krom toho, že mají praktickou úlohu, mohou odrazit celkový styl oblékaní. Je více než jasné, že každá žena upřednostňuje jiný módní styl, a tak i výběr kabelky je potřeba tomuto vkusu přizpůsobit. Jsou ovšem při výběru správné kabelky zásady, kterých by se ženy měly držet. Jak správně vybrat kabelku? Čtěte pár tipů.

1

Kvalita vybrané kabelky

Kvalita by u vás měla být na prvním místě. Kabelka, která nic nevydrží, není zrovna ideální společnicí. Pokud tedy toužíte mít kabelku, která se bude pyšnit dlouhou životností, vyberte si koženou. Kožené kabelky jsou jemné, pružné a velmi odolné. Jiné materiály jsou často imitací kůže nebo různých jiných tkanin a plastu. Kabelka tak často stoupá na atraktivitě, ale zároveň často klesá její životnost.

2

Design kabelky

Je hned na druhém místě. Každá žena touží po atraktivním vzhledu své kabelky. Dívejte se tedy na provedení kabelky a zkoumejte její každičký detail. Nespěchejte na sebe, řádně si kabelku prohlédněte a až poté se rozhodněte. Dnešní trh nabízí spoustu kabelek neotřelého tvaru, barev a velikostí.

3

Barva kabelky

Barvy vybírejte podle různých příležitostí. Neutrální barvy můžete nosit téměř ke všem outfitům. Patří mezi ně černá, smetanová, hnědá, šedá, béžová a bílá barva. Nesáhnete vedle také s přírodními tóny, s džínovinou a metalickými kovovými odstíny. Pokud chcete oslnit, tak vybírejte neonové odstíny kabelek ve žluté, růžové, modré, oranžové nebo zelené barvě.

4

Tvar kabelky

Tvarem kabelky dokonale zvýrazníte křivky vašeho těla. Čtverec nebo ovál sluší vysokým štíhlým ženám, malé kabelky nenoste v případě, že jste menší a kypřejších tvarů.

5

Příležitost / účel

Kabelku vybírejte i podle toho, kam jí chcete nosit. Každá žena by měla mít jednu verzi decentní kabelky, kterou si vezme do divadla či kina, ale klidně i k posezení s přáteli u kávy. Poté již záleží na vás, o jaké další verze kabelky doplníte. Sportovním dívkám bude slušet i sportovní kabelka. Na večírky a rauty se hodí výraznější kabelka, která skvěle padne k jednoduchému outfitu.

6

Praktičnost, délka kabelky

Délka kabelky by měla být ideálně do pasu a obsahovat má kapsy, které slouží k přehlednosti vaší kabelky. V praxi to znamená třeba to, že bude mít kapsu na mobil, líčení, klíče, ale i třeba i větší oddělenou komoru, která bude oddělovat vaše intimní věci od těch osobních, aj.

7

Zapínání kabelky

Také je samozřejmě podstatné, aby byla kabelka snadno uzavíratelná. Zip je nejideálnější řešení, u magnetických cvočků si dávejte pozor na možnost rozevření kabelky, aniž byste o tom věděla.

8

Celoroční a sezónní kabelky

Celoroční kabelku by měla mít každá žena. Ovšem s jednou kabelkou bychom se spokojit neměly. Letní lehká kabelka s transparentním průhledným materiálem ve veselé barvě je velmi trendy a sexy. Na zimu se vám bude hodit prostornější kabelka, která vám umožní odložit rukavice a šálu.

9

Jaká je vaše osobnost?

Jste spíše extrovert či introvert? Pokud jste společenská a jste ráda středem pozornosti, nebojte se vsadit na veselé barvy kabelek. Jste-li spíše konzervativní, sáhněte po neutrálních tónech kabelek. Výběr kabelky nepodceňujte a dbejte na všechny zmíněné body.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si vybrat tu správnou kabelku | tipy
Jak si vybrat tu správnou kabelku | tipy
Jak si vybrat tu správnou kabelku | tipy. Kabelka je pro ženu její druhou prodlouženou rukou. Má v ní uloženo vše, co potřebuje a mnohdy tak díky ní v…
Jak se starat o suché vlasy | rady
Jak se starat o suché vlasy | rady
Jak se starat o suché vlasy | rady. Jak říká staré přísloví, vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Suché kadeře ale moc parády neudělají, protože jim c…
Jak vybrat dámské plavky | tipy
Jak vybrat dámské plavky | tipy
Jak vybrat dámské plavky | tipy. Nastává léto, s tím související čas dovolených a výběr plavek nabývá na aktuálnosti. Plavky jsou rovnocenná součást v…
Jak na ketodietu
Jak na ketodietu
Jak na ketodietu | rady a tipy. Ketodieta je založena na příjmu velkého množství bílkovin, a naopak na konzumaci minima sacharidů. Vzhledem k tomu, že…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.