Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat dárek pro novopečenou maminku | rady a tipy

28. Březen 2020
Jak vybrat dárek pro novopečenou maminku | rady a tipy

Jak vybrat dárek pro novopečenou maminku | rady a tipy. Den D nastal, maminka v porodnici přivedla na svět nového člena rodiny a radost příbuzných nezná mezí. Tatínek je dojatý a přemýšlí, jakým dárkem udělat své manželce radost. Mělo by to být něco praktického, po čem žena touží, nebo naopak nezapomenutelná drobnost, třeba šperk? Stejně tak kolegové v práci si lámou hlavu nad tím, čím novopečenou maminku překvapit. Pojďme se podívat, z čeho lze vybírat.

1

Šperkem, ať už bude ze zlata, stříbra nebo jiného materiálu, tatínek rozhodně nic nezkazí. Pokud se mu podaří trefit se do ženina vkusu, má vyhráno. Příležitostí, kdy se jeho žena bude moci šperkem ozdobit, bude dozajista dostatek. Jestliže sáhne po decentním, nadčasovém provedení, nic nebrání tomu, aby jeho choť nosila šperk každý den. Dárek tak skvěle splní svůj účel.

2

K preferovaným motivům patří srdíčko. To symbolizuje nejenom milostný vztah, ale i to, že na svět přišel nový, milovaný človíček. Pořídit lze buď samotný přívěsek nebo náhrdelník. Srdíčko může být buď prosté nebo vykládané drahými kameny. Dobrou volbou jsou také náušnice. Prstýnek rovněž udělá radost, pokud kupující zná dobře velikost.

3

Kolegové nebo přátelé jsou v určité výhodě. Za prvé se většinou na nákup dárku skládají, za druhé víc hlav víc ví. V tomto případě už výběr není tak osobní. K oblíbeným patří nejrůznější vouchery, zejména na profesionální focení v ateliéru, a to i s miminkem. Rodiče tak budou mít nádhernou památku na to, kdy jejich potomek byl ještě maličký.

4

I takzvané baby sady, které slouží k tvorbě otisku ručičky nebo nožičky miminka, se drží na předních pozicích pomyslného žebříčku nápadů, stejně jako plenkové dorty nebo hrací deky. Ty udělají novopečené mamince také radost, protože jsou to dárky praktické a dobře upotřebitelné.

5

Hodně pragmatické ženy jistě uvítají i velké balení jednorázových plenek. Tady se už ale vytrácí poselství dárku, tedy uchovat si památku na onen slavnostní den, kdy dítě přišlo na svět. Maminka ale určitě i tuto snahu ocení a dárek svůj účel bezesporu splní. Stejně tak potěší i různé poukázky na nákup v internetových obchodech.

Tipy

  • Pokud si přeci jen nejste jisti, čím uděláte radost, raději se s někým zkušeným poraďte nebo se přímo zeptejte maminky. Vyhnete se zbytečným výdajům, jestliže se dárek nebude ženě hodit nebo se jí nebude líbit.
  • Schovejte si doklad o nákupu kvůli případné reklamaci. Rozhodně ho ale nenechávejte u dárečku.
  • To, co koupíte, také krásně zabalte. Jestliže si na to netroufáte, využijte balicí službu, sídlí v každém větším městě.
Autor: MARTI
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit Baby Shower
Jak připravit Baby shower
Jak připravit Baby shower | rady a tipy. Baby shower je oslava uspořádaná na počest ještě nenarozeného miminka. Tuhle dámskou party jste přinejme…
Jak motivovat dítě k pracovním návykům
Jak motivovat dítě k pracovním návykům
Dítě a pracovní návyky – to je cílený komplex činností a jeden z dílčích aspektů k získávání trvalých dovedností již v předškolním věku dítěte. Ty se…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.