Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat zvířatko pro děti | rady

Jak vybrat zvířatko pro děti | rady

Jak vybrat zvířatko pro děti | rady. Každé malé i větší dítě sní o tom mít doma zvířátko. Rodiče tak často postihne otázka, jaké domácí zvíře bude pro jejich potomka to nejvhodnější. Po koupi se ovšem může stát, že o vybrané zvířátko rodina nebude umět pečovat a časem ho omrzí. Zde tedy naleznete nejzákladnější rady a informace o jednotlivých domácích zvířatech.

1

Každý rodič si musí uvědomit několik základních věcí. I když totiž kupujete zvířátko dětem, často se o ně budete muset starat i vy. Některá zvířátka mohou být také finančně náročná. Dále je třeba si uvědomit, jaké zvířátko pořídit a jaké se nejlépe hodí do vaší domácnosti, nezapomínejte ani na zdravotní problémy, především alergie.

2

Zvířátko vybírejte společně s dítětem a předem si ujasněte, jaké bude nejvhodnější. Dobré je si také pořídit nějakou literaturu nebo příručku, kde najdete nejužitečnější rady o daném zvířeti.

3

Nyní se tedy již můžeme podívat na některá zvířátka:

4

Drobní hlodavci

Hlodavci bývají nejoblíbenějšími domácími zvířaty. Vybrat si můžete křečka, potkana, morče, ale i zakrslého králíka, činčilu a pískomila. Z tohoto výběru jsou nejlepší morčata. Dají se snadno ochočit a rádi si hrají, nekoušou a jsou přítulná. Problém může být jen v tom, že se jim musí častěji měnit podestýlka a více toho sní. Křečci jsou tedy méně nároční, a proto pro někoho vhodnější.

5

Terarijní zvířata

Terarijní zvířátka jsou velmi nenáročná, ale jejich pořizovací cena může být vyšší. Nejlepším příkladem terarijního zvířátka jsou suchozemské želvy, které jsou velmi roztomilé a legrační, nebo malí hadi. Děti si s nimi však moc nepohrají a scházet jim může i chundelatý kožíšek. Vhodné jsou tedy pro alergiky.

6

Rybičky

Akvarijní rybičky možná nejsou tím pravým zvířátkem pro děti, ale jejich symbióza a pohled na barevné akvárium uchvátí každého. Vysoké jsou pořizovací náklady na nákup a vybavení akvária, jinak jsou rybičky takřka nenáročné a velmi vhodné pro alergiky.

7

Ptáci

Zajímavým členem rodiny se může stát i papoušek. Dětem se nejčastěji doporučuje andulka, která se rychle naučí několik zvuků a slov (mluví ovšem pouze samečci). Jejich pořizovací cena není nijak nákladná a ani samotný chov není náročný.

8

Kočka

Kočka patří určitě k náročnějším mazlíčkům. Pokud se pořizuje pro děti, je nejlepší sehnat ještě malé koťátko. To si rychle zvykne na přítomnost dětí a lépe je bude snášet, až se z ní stane dospělá kočka. Kočky jsou velice čistotné a nemusejí se venčit. Jsou hravé a zvědavé. Cena koček je velice různorodá a záleží na tom, kde si ji pořídíte. Nesmíte samozřejmě zapomenout na to, že je kočka silně alergenní zvíře.

9

Pes

Posledním zvířetem, které si dnes představíme je pes. Ten může být naším nejlepším přítelem, ale zato vyžaduje značnou pozornost a hodně prostoru. Samozřejmostí je časté venčení a také finanční náročnost. Pro dítě je však velmi vhodné, stane se totiž jeho kamarádem a zažije s ním určitě plno legrace. Není nutné si proto vybírat velkého psa, dítěti určitě postačí i pes malé a střední velikosti.

Tipy

Zvířátko je pro dítě velmi důležité a neodmyslitelně patří ke správné a zdravé výchově dítěte. Stává se totiž jeho přítelem a dokáže zahnat všechny smutky a problémy.

Varování

Nesmíte také zapomenout, že některá zvířátka žijí jen krátce, musíte tedy posoudit, zda se vaše dítě dokáže vyrovnat s jejich případnou ztrátou.

Autor: lennka
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pojistit psa | rady
Jak pojistit psa | rady
Jak pojistit psa | rady. Platíte u veterináře poměrně hodně peněz? Možná vás někdy napadlo, že by nebylo špatné, kdyby psi byli pojištění jako lidé a…
Jak cestovat se zvířaty v letadle
Jak cestovat se zvířaty v letadle
Už se Vám stalo, že jste chtěli letět na dovolenou, ale nevěděli jste, jak řešit situaci s domácím mazlíčkem? Ne každý má někoho, komu může psa č…
Jak pomoci feně s porodem | rady
Jak pomoci feně s porodem | rady
Jak pomoci feně s porodem | rady. Mladé a nezkušené feny bývají často nervózní, zmatené, před porodem ztrácí chuť k jídlu, často močí, hrabou. Vy byst…
Jak postavit výběh pro psa
Jak postavit výběh pro psa
Pes je věrný přítel a kamarád. K domu nebo na zahradu pes jednoduše patří. Aby zde byl váš čtyřnohý kamarád spokojený, potřebujete pro něj vybudovat v…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.