Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vyrobit vajíčko z nití | návod na velikonoční dekoraci

Jak vyrobit vajíčko z nití

Výroba velikonočního vajíčka z nití je velmi jednoduchá. Zvládnou ji i menší děti, samozřejmě za asistence rodičů. I když výsledná dekorace působí velmi křehce, je mnohem odolnější, než vypadá. Chcete si vajíčko z nití sami udělat? Přečtěte si náš návod na tuto snadnou velikonoční dekoraci.

Co je potřeba

  • tekuté lepidlo
  • barevné provázky, nitě, vlnu atd.
  • nafukovací balónky
  • alobal
1

Tekuté lepidlo nalijeme do ploché nádoby (např. mělké misky). Odmotáme si dlouhý kus provázku a na stůl rozložíme velký čtverec alobalu. Balónek mírně nafoukneme do požadované velikosti budoucího vajíčka z nití a na konci dobře zajistíme.

Jiný způsob zdobení provázkem nebo nití najdete zde: https://www.jaktak.cz/jak-ozdobit-velikonocni-vajicka-polepenim-provazky-navod.html

nafukovací balonky k výrobě dekorace
2

Provázek pomalu protahujeme lepidlem a ukládáme na připravený alobal. Jakmile je celý namočený v lepidle, omotáme jeden jeho konec okolo zavázaného uzlu na balónku. Nyní balónek obtáčíme podle své fantazie. Jakmile se nám zdá hotový, jednoduše ho pověsíme na vhodné místo a velikonoční dekoraci necháme uschnout.

vajíčko z nití
3

Nejlépe následující den balónek jednoduše propíchneme a jeho zbytky odstraníme z vnitřku vajíčka. A máme hotovou velmi půvabnou velikonoční dekoraci.

hotová vajíčka z nití

Tipy

Použít můžete i více druhů barevných provázků. Výsledek bude ještě krásnější.

Varování

Jestliže používáte hustější lepidlo typu herkules, potřete povrch balónku velmi tenkou vrstvou oleje – zabrání přílišnému přilnutí balónku k provázkům. Balónek by jinak nešel propíchnout.

Autor: notburga
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem, a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.