Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít léčivé účinky medu | rady

Jak využít léčivé účinky medu | rady

Jak využít léčivé účinky medu | rady. Od nepaměti opěvován a s důvěrou užíván jako elixír mládí i života. Med se doporučuje snad proti všem nemocem a neduhům. Zázračné účinky medu nelze zpochybnit. Posiluje obranyschopnost organismu, má schopnost prevence proti chorobám i to, že přinejmenším dodává tělu energii ve formě jednoduchých sacharidů.

1

Medové opojení

Konzumování medu bezprostředně před spaním snižuje vylučování adrenalinu. Ten zvyšuje krevní tlak a srdeční frekvenci. Vezměte si hrnek teplého mléka s troškou skořice a do toho vmíchejte 1 až 2 lžičky medu. Tato medová směs vás uvolní, navodí klidný a spokojený spánek.

2

Antibakteriální a protizánětlivé účinky medu

Na bolest a škrábání v krku užívejte po lžičkách med. Při potížích a infekci močového měchýře použijte 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice s vlažnou vodou a vypijte. Infekce tak odezní. Med obsahuje přírodní látky, které mají schopnost ničit kmeny chřipky.

3

Med a skořice vracejí žilám a cévám pružnost

Smíchejte med s mletou skořicí (poměr ingrediencí dle chuti), mažte na chleba a jezte pravidelně k snídani. Chrání to před infarktem a snižuje hladinu cholesterolu v krvi a cévách.

4

Med proti artritidě

Zbavte se bolesti kloubů a užívejte denně (ráno a večer): před snídaní 1 lžíci medu a jednu lžičku skořice rozpuštěné v šálku horké vody (ne však zalít vroucí vodou, aby se účinky medu nesnižovaly, voda by měla být jen více teplá), večer pak to samé.

5

Med proti nachlazení

3x denně užívejte jednu lžíci medu a čtvrt lžičky skořice po dobu tří dnů. Tímto se pročistí průdušky, léčí se kašel a odezní nachlazení.

6

Med jako přírodní antibiotika

Mějte v domácnosti med vždy k dispozici. Při nachlazení, bolestech kloubů a jiných výše jmenovaných potížích jej pravidelně užívejte. Med by se měl stát součástí domácí lékárny. Med je považován za jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik a je proslulý svojí schopností ničit bakterie.

7

Med proti vráskám a na osvěžení pleti

Antioxidanty obsažené v medu mají pozitivní účinek proti stárnutí pleti. Víme, že je med součástí mnoha kosmetických přípravků pro krásnou pleť a proti vráskám.

Vyrobte si sami jednoduchou pleťovou masku:

3 lžíce medu, 3 lžíce panenského olivového oleje, můžete přidat vaječný žloutek. Pokud nemáte důvěru nebo by vám mohl žloutek škodit, vynechte jej. Naneste na opláchnutý obličej a nechte působit asi 20 minut.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.