Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít slimáky jako „domácí kosmetičku“

04. Únor 2022

Jak využít slimáky jako „domácí kosmetičku“. Chová vaše dítě jako domácí mazlíčky šneky? Víme jak toho využít a ještě ušetřit za drahá kosmetická séra. Sliz, který vylučují, je s velkou oblibou přidáván kosmetickými firmami do krémů, sér a masek. Pomáhá i na popraskanou pokožku rukou a nohou.

 

Co je potřeba

  • hlemýžď
  • notná dávka chuti a odvahy zkusit něco alternativního

 

1

Sliz z hlemýžďů zvaný mucin obsahuje vodu a živiny jako např. kyselinu hyaluronovou, antimikrobiální peptidy a glykoprotein. Všechny tyto látky se využívají v kosmetice.

 

2

Mucin má prokazatelně příznivé účinky na pokožku, a proto můžeme využít i doma chované hlemýždě. S jedinci na zahradě zkušenosti nemám, ale z hygienických důvodů úplně nedoporučuji.

3

Mucin pomáhá léčit starou, vysušenou kůži a léčí strie, akné, jizvy i některé druhy ekzémů. Stimuluje tvorbu kolagenu a elastinu, zklidňuje podrážděnou pleť, hydratuje a obnovuje zničenou tkáň.

 

4

Než začneme sliz používat, raději ho nejprve vyzkoušíme na pokožce rukou, nikdy nevíme, zda nejsme alergičtí na některou složku mucinu.

 

5

Pokud pověst neklame, tvrdí se, že léčivých účinků hlemýždího slizu si poprvé všimli farmáři při práci na chovných hlemýždích farmách. Rychle se jim hojily rány a odřeniny a pokožku rukou měli jemnou.

 

6

Naše domácí testování proběhlo na dětech, které si s těmito „mazlíčky“ často hrají a nechávají si je lézt po těle. Jak se říká: co tě nezabije, to tě posílí! A i když to tak nevypadá, je to opravdu příjemná procedura.

 

Autor: Jana P.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o jizvy | rady
Jak pečovat o jizvy | rady. Většina lidí vlastní nějakou jizvu, ať již po operaci nebo po pořezání, či jiném úrazu. Důležité je nezanedbávat péči…
Jak využít netřesk pro zdraví | rady
Jak využít netřesk pro zdraví | rady. Netřesky bývají pro svou nenáročnost často součástí skalek. Jen málokdo však ví, že se dá netřesk používat také…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.