Přejít k hlavnímu obsahu

Jak zjistit velikost prstenu

18. Duben 2018

Správná volba velikosti prstenu je velmi důležitá. V případě, že bude prsten velký, bude padat z ruky a hrozí jeho ztráta. Naopak pokud zvolíte malý, bude tlačit a jeho nošení bude nepohodlné. Dříve nebo později pak prsten odložíte. Proto je nutné při výběru prstene tento parametr nepodcenit. Přečtěte si naše rady, na co všechno si musíte dát pozor při zjišťování velikosti prstu.

Co je potřeba

Možností jak vybrat správnou velikost prstenu, respektive jak si změřit velikost vašeho prstu, je více. Samozřejmě nejjistější je osobní návštěva klenotníka. Ale můžete to zvládnout i sami z pohodlí domova a zásnubní, snubní nebo jiný prsten pak můžete objednat bez obav i z internetového obchodu. Je tedy nutné se rozhodnout, jestli zadejte do některého ze zlatnictví v okolí, nebo objednáte prsten v e-shopu. Největší problém nastává, kdy chce například muž požádat svou partnerku o ruku a vybírá (zásnubní) prsten tajně.

1

Vlastní tajné měření velikosti prstenu můžete provést tak, že si stáhnete soubor v PDF s měřícími pomůckami. Ve chvíli, kdy například partnerka prsten na chvíli odloží, stačí ho přiložit na měřící kroužky. Správnou velikost vyberete tak, že mezi kroužkem a vnitřním okrajem prstenu není žádné bílé místo. Černá linka musí být vidět, nesmí být pod prstenem.

 

2

Pokud výběr prstenu není tajný, je ideální využít šikovného pomocníka v podobě multisizeru, který si můžete nechat poslat zdarma. Ten je velmi přesný a zároveň je měření pohodlné. Navléknete ho na prst a utáhnete. Na lupě pak vidíte požadovaný průměr v milimetrech. Ideálně ještě vyzkoušejte s navlečeným proužkem zatnout ruku v pěst, a zda nejde snadno nebo naopak těžko přetáhnout proužek z prstu. Doporučujeme multisizer vyzkoušet nasadit ráno i večer.

3

Nepodceňujte pří výběru ani šířku prstenu. Všeobecně platí, že šířku zvolte na základě velikosti vašich rukou. Užší prsteny se hodí pro štíhlé prsty. Naopak širší prsteny doplňují lépe spíše prsty silnější. Vyzkoušejte si vystřižené zkušební proužky na prstě.

 

4

Pří výběru velikost prstenu nezapomeňte také na výběr správného profilu prstenu, který ovlivňuje, zda pro vás bude jeho nošení pohodlné. Někomu totiž například vyhovuje více, když je prsten zevnitř plochý, jinému zase třeba kulatý nebo lichoběžný.

5

Pokud i přes zmíněné pomocníky zvolíte špatnou velikost, nevěšte hlavu. Velikost prstenu se dá upravit až o dvě velikosti, ale s několika omezeními:

  • nelze upravit velikost prstenů s atypickým tvarem
  • nelze upravit prsteny s více kameny
  • nelze upravit stříbrné prsteny, které by při změně velikosti praskly
  • nelze upravit prsteny s rytinou, protože by se poškodil vzhled písma

Návod obsahuje komerční sdělení.

Autor: Anonym
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se pokusit být asertivním | tipy
Jak se pokusit být asertivním | tipy. Také jste se někdy v životě dostali do situací, kdy jste pěnili, ale neuměli jste se bránit? Mohou to být různé…
Jak naučit dítě smrkat | rady
Jak naučit dítě smrkat | rady. I banální rýma se může proměnit v pekelný problém, když neumí dítě smrkat. To se pak neobejdeme bez odsávačky, a co si…
Jak motivovat dítě k pracovním návykům
Dítě a pracovní návyky – to je cílený komplex činností a jeden z dílčích aspektů k získávání trvalých dovedností již v předškolním věku dítěte. Ty se…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.