Přejít k hlavnímu obsahu

Jak bojovat s přejídáním | rady

Jak bojovat s přejídáním | rady

Jak bojovat s přejídáním | rady. Jak se zbavit přejídání - jak bojovat s přejídáním krok za krokem. Obezita je jednou z civilizačních chorob, lépe řečeno průvodním jevem a důsledkem nedostatku pohybu a hlavně přejídání. Chorobné, záchvatovité, večerní nebo noční přejídání je nejčastěji jen zlozvyk vedoucí k tloustnutí a spouštějící další zdravotní potíže. Bojovat s přejídáním můžete různými způsoby. Především je třeba si uvědomit, že jde o psychiku, a proto je nejlepší tento problém řešit ve své hlavě. Musíte hlavně chtít, jelikož většina diet a jiných „zaručených“ metod proti přejídání vám nemusí pomoci. Popřípadě pomůžou jen dočasně, než se dostaví tzv. jojo efekt.

1

1. Každý vám zcela jistě poradí, že nejlepší formou boje s přejídáním je prostě „nežrat“. Lehce se to řekne, ale mnohdy těžko provádí.

2. Nejradikálnějším způsobem je operativní zákrok spočívající v podvázání žaludku. Lékaři vám takzvaně podvážou část vašeho žaludku, takže budete mít pocit nasycenosti po konzumaci menší dávky jídla než doposud. To je však krajní opatření, pokud máte buď nějaký zdravotní problém, nebo vám prostě chybí silná vůle.

3. Jedním z předpokladů boje s přejídáním je vyloučit některé lákavé příležitosti. Pokud chodíme kolem oblíbené restaurace nebo lahůdkářství a jiných lákavých míst, zkuste změnit každodenní trasu do zaměstnání či za zábavou.

4. Nakupujte pouze zdravé potraviny a změňte své stravovací návyky a jídelníček.

5. Pijte více vody, neboť vodou zaplníte žaludek a nebudete mít tak velký hlad.

6. Jezte alespoň pětkrát denně, ovšem rozumné dávky. Na talíř se nakládejte přiměřenou porci vzhledem k vašemu pohybovému vytížení a fyzické námaze a zakažte si eventuální přidávání nášupů.

7. Snažte se o provozování aktivit, které by vás jednak rozptýlily, a jednak přispěly ke zlepšení vašeho fyzického i psychického stavu.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak bojovat proti průjmu | rady
Jak bojovat proti průjmu | rady
Jak bojovat proti průjmu | rady a tipy. Průjem je velmi nepříjemná záležitost, která se může projevit kdykoliv. Zastavit průjem přímo nelze, ale…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.