Co je potřeba

nůžky, kleštičky, teplá voda, mastička, olejíček, kosmetických rukavice, ovoce, zelenina, vitamíny

1

Dostatečná hydratace Předcházení záděrků spočívá v prevenci. Vysušená pokožka, většinou důsledkem kontaktu s chemikáliemi, s mycími a pracími prostředky, je více náchylná ke tvoření záděrků. Takovou pokožku je nutné hydratovat, promazávat a zvlhčovat kvalitním krémem nebo olejem, určeným na ošetřování suché pokožky.

2

Stop kousání nehtů Tento zlozvyk tvoření záděrků podporuje. Vyčnívající kůžička je citlivá na jakékoliv zásahy, třepí se a snadno se záděrky vytvoří. Vhodná manikúra, kterou si dokážeme realizovat sami a nemusíme vždy k odborníkům, působí jako prevence. Důležitá je péče o nehty, která pozitivně přispívá k tomu, aby se záděrky netvořily a nedocházelo k zatrhávání kůžičky a následnému zanícení.

3

Pravidelná procedura odstranění záděrů Připravte si teplejší vodu, kterou doplňte olejem, třeba olivovým. Ruku nebo obě ruce, podle subjektivního problému, ponořte do této lázně asi tak na patnáct minut. Kůžička okolo nehtů dostatečně změkne a půjde ji lépe odstranit. Následně si připravte nůžky nebo kleštičky, které předem ponořte do dezinfekce, abyste předešli případné infekci. Začněte opatrně a s citem záděry zastřihávat. Dejte pozor, aby nedošlo k zatrhnutí kůžičky. V takovém případě přestaňte a nechte ji zahojit. Poté použijte na ruce včetně nehtů antibakteriální či jakýkoliv jiný krém. Ruce nakrémujte celé včetně nehtů a vložte je do kosmetických rukavic. Ruce a nehty pravidelně a často promazávejte. A nezapomeňte na pravidelné zatlačování kůžičky u nehtů.

4

Poraďte se s lékařem Jestliže vás záděrky trápí dlouhou dobu, jsou stále zarudlé a bolestivé, nechte si od lékaře předepsat mastičku nebo olejíček. S nimi pak můžete kůžičku jemně zamačkávat a zamezit tak vzniku záděrek. Vhodná je i kalciová mast, lázeň z olivového oleje nebo citrónu. Z bylinek je vynikající řepík a heřmánek. Nezapomínejte také na pravidelný přísun vitamínů C a B.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.18182
Average: 3.2 (11 votes)