Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na záděry u nehtů

Jak na záděry u nehtů

Záděry kolem nehtů jsou nepříjemná záležitost a dovedou postiženého pěkně potrápit. Když pomineme aspekt estetický, který vnímají zejména ženy, jedná se o bolestivé a zarudlé zanícení u nehtového lůžka. Prsty náchylné k záděrám potřebují maximální a pravidelnou péči, která vede k jejich zlepšení nebo až k úplnému vymizení problému. Jak se dá záděrkám předejít a docela se jich zbavit, nastíníme v tomto článků.

Co je potřeba

nůžky, kleštičky, teplá voda, mastička, olejíček, kosmetických rukavice, ovoce, zelenina, vitamíny

1

Dostatečná hydratace Předcházení záděrků spočívá v prevenci. Vysušená pokožka, většinou důsledkem kontaktu s chemikáliemi, s mycími a pracími prostředky, je více náchylná ke tvoření záděrků. Takovou pokožku je nutné hydratovat, promazávat a zvlhčovat kvalitním krémem nebo olejem, určeným na ošetřování suché pokožky.

2

Stop kousání nehtů Tento zlozvyk tvoření záděrků podporuje. Vyčnívající kůžička je citlivá na jakékoliv zásahy, třepí se a snadno se záděrky vytvoří. Vhodná manikúra, kterou si dokážeme realizovat sami a nemusíme vždy k odborníkům, působí jako prevence. Důležitá je péče o nehty, která pozitivně přispívá k tomu, aby se záděrky netvořily a nedocházelo k zatrhávání kůžičky a následnému zanícení.

3

Pravidelná procedura odstranění záděrů Připravte si teplejší vodu, kterou doplňte olejem, třeba olivovým. Ruku nebo obě ruce, podle subjektivního problému, ponořte do této lázně asi tak na patnáct minut. Kůžička okolo nehtů dostatečně změkne a půjde ji lépe odstranit. Následně si připravte nůžky nebo kleštičky, které předem ponořte do dezinfekce, abyste předešli případné infekci. Začněte opatrně a s citem záděry zastřihávat. Dejte pozor, aby nedošlo k zatrhnutí kůžičky. V takovém případě přestaňte a nechte ji zahojit. Poté použijte na ruce včetně nehtů antibakteriální či jakýkoliv jiný krém. Ruce nakrémujte celé včetně nehtů a vložte je do kosmetických rukavic. Ruce a nehty pravidelně a často promazávejte. A nezapomeňte na pravidelné zatlačování kůžičky u nehtů.

4

Poraďte se s lékařem Jestliže vás záděrky trápí dlouhou dobu, jsou stále zarudlé a bolestivé, nechte si od lékaře předepsat mastičku nebo olejíček. S nimi pak můžete kůžičku jemně zamačkávat a zamezit tak vzniku záděrek. Vhodná je i kalciová mast, lázeň z olivového oleje nebo citrónu. Z bylinek je vynikající řepík a heřmánek. Nezapomínejte také na pravidelný přísun vitamínů C a B.

|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Jak se zbavit zápachu bot a nohou
Trápí vás zápach nohou a bot? Tato nepříjemnost se týká většinou mužů, ale ani ženy nejsou výjimkou. Zápach nohou a bot může potkat i toho nejčistotně…
Jak na vlasové zábaly
Jak na vlasové zábaly
Vlasy je nutné občas oživit a poskytnout jim prospěšnou regeneraci. Není nutné kupovat drahé produkty, v tom není garance kvality. Někdy je to právě n…
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej
Jak udělat domácí opalovací olej | rady a tipy. Nedůvěřujete chemickým látkám v opalovacích krémech? Hledáte přírodní a jednoduchý způsob jak se ochrá…
Jak na křečové žíly | rady
Jak na křečové žíly | rady
Jak na křečové žíly | rady. Křečové žíly trápí v současné době nejen většinu žen, ale i mužů. Jedná se o civilizační chorobu, která trápí v 60 letech…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.