Přejít k hlavnímu obsahu

Jak načasovat výlet do Tokia

Tokio se nachází na ostrově Honšú v regionu Kantó. Žije v něm více než 12 milionů obyvatel. Pokud bychom počítali celou aglomeraci, dostáváme se na mnohem vyšší číslo, dostupné zdroje uvádí dokonce přes 30 milionů obyvatel. Navíc město leží v seismicky aktivní oblasti. Palčivým problémem je velké znečištění v důsledku automobilové dopravy.

Co je potřeba

průvodce

mapa města

peníze

fotoaparát

pohodlnou obuv

1

Důležité je i zvolit vhodné roční období pro návštěvu města. Zima přináší studené počasí, slunečno a občas i sněžení. Jaro a podzim jsou obvykle příjemné. V červnu a počátkem července často prší, léto je poměrně teplé s občasnými vlnami veder. Popřemýšlejte proto důsledně, jaké počasí by pro vás bylo nejpříjemnější. Počítejte i s různými svátky, s nimiž se pojí nejrůznější často i celostátní oslavy. 

2

Přečtěte si něco o místních zvycích a festivalech.

3

Zajistěte si letenku, dopravu a ubytování.

4

Zkontrolujte počasí předtím, než odletíte.

5

Atrakce a sezónní události

Pokud se na cestu vydáte v dubnu, čeká na Vás mnoho svátků a událostí. 8. dubna se po celém Japonsku slaví Buddhovy narozeniny. Každý park v okolí Tokia se zdobí třešňovými květy.

6

Jeďte vlakem do města Kamakura, kde se konají velkolepé festivaly, např. festivaly plodnosti a sexu. 

7

Pokud jste vzhůru v noci, vydejte se do uliček staré Tokia, stojí to za to. Pokud vstáváte už za úsvitu, jděte na rybí trh, kde ochutnáte ty nejlepší mořské plody, jaké jste kdy jedli.

8

Navštivte staré tokijské Národní muzeum, dozvíte se mnoho zajímavých informací o různých aspektech japonské civilizace.

Tokio je jedno z nejdražších měst, najdete zde o 60% dražší služby než v New Yorku.

Klíčová slova: Tokio cestování Japonsko asie
Autor: KJersey
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Filipíny | rady
Jak si užít Filipíny | rady. Ostrovní stát Filipíny se rozkládá na více než sedmi tisících ostrovech v západním Pacifiku, neboli Tichém oceánu. F…
Jak nezabloudit v Thajsku | rady
Jak nezabloudit v Thajsku | rady. Thajsko je poměrně rozlehlá země se spoustou destinací. Do Thajska se můžete vydat s cestovní kanceláří, která…
Jak si užít Thajsko - informace
Thajsko se o turistiku stará dobře. Turistika znamená rychlý rozvoj. Po celém Thajsku jsou rozmístěny renomované cestovní kanceláře, poskytující rady,…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.