Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít Thajsko - informace

25. Srpen 2019

Thajsko se o turistiku stará dobře. Turistika znamená rychlý rozvoj. Po celém Thajsku jsou rozmístěny renomované cestovní kanceláře, poskytující rady, letenky a ubytování.

1

Kdy přijet: Po celý rok je zde vysoká vlhkost. Nejvhodnější dobou k návštěvě je mezi listopadem a únorem. Období veder od března do července bývá nesnesitelné, poté následuje období deštů.

2

Vízum: Pokud cestujete do Thajska na dobu kratší než 30 dní, nemusíte si obstarávat vízum. Pokud ale plánujete v zemi zůstat déle, potřebovat ho budete. Na letišti také nejspíš budou chtít zpáteční letenku, pas nebo zajištěné ubytování. Na thajském velvyslanectví trvá vyřízení 2 až 3 dny.

3

Očkování: Nevyžadují se žádná speciální očkování, pouze se doporučuje očkování proti tetanu, žloutence A,B a proti břišnímu tyfu.

4

Letištní poplatky: Při odletu z thajska se vybírá poplatek 500 bathů na osobu.

5

Vstupné do památek: Vstupné do jednotlivých památek se liší, obvykle od 20 až do 100 bathů. Někdě cizinci platí vyšší vstupné.

6

Otevírací doby: Památky jsou otevřeny od 9 do 16 h. Velké obchodní domy mají otevřeno každý den od 10 do 21 h.

7

Spropitné: Na spropitné jsou zvyklí jen taxikáři, jinde si na to teprve začínají zvykat.

8

Vhodný oděv: Ženy by neměly nosit příliš krátké sukně nebo šortky i krátká tílka. Opalování nahoře bez je považováno za velmi neslušné. Do památek by měly mít ženy zahalená ramena.

9

Měna: Tjajskou měnou je bath. Jeden bath se dělí na sto satangů. Bankovky jsou v hodnotě 10, 20, 50, 100, 500 a 1000 bathů.

10

Letiště: Bangkok vnitrostátní: 25 km centrum města, 300 b. cena taxi, vlak 50 minut. Chiang Mai: 7 km centrum města, 100 b. taxi. Phuket: do Patongu 50 km, 400 b. taxi Ko Samui: doChaweng 26 km, 150 b. taxi.

11

Půjčení auta: Pohybuje se kolem 1800 bathů do 35000 bathů za den.

Autor: Luna
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak si užít Filipíny | rady
Jak si užít Filipíny | rady. Ostrovní stát Filipíny se rozkládá na více než sedmi tisících ostrovech v západním Pacifiku, neboli Tichém oceánu. F…
Jak nezabloudit v Thajsku | rady
Jak nezabloudit v Thajsku | rady. Thajsko je poměrně rozlehlá země se spoustou destinací. Do Thajska se můžete vydat s cestovní kanceláří, která…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.