Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady. Jak ulevit unaveným očím a nateklým víčkům? Než se vydáme k lékaři, zkusíme pár „babských rad“ a možná budeme mile překvapeni. V dnešní přetechnizované době, kdy odlepíme oči od monitoru počítače až ve chvíli, kdy se přesuneme před obrazovku televizoru to bude možná jednoduché. Prostě zkrátíme dobu, po kterou oči namáháme. Že to nejde? Tak schválně – opravdu hypnotizujeme mobil jen po dobu, kdy píšeme zprávy nebo čteme e-mail? Nebo hned při té příležitosti sjedeme všechny nové drby na webech a zahloubáme se do úplně nic neříkajících diskusí, které řeší nevěru neznámé herečky před dvaceti lety? O televizi kterou sledujeme, i když nás program nezaujal, ani nemluvím.

 

Co je potřeba

  • bylinky na podporu funkce ledvin
  • čajové sáčky
  • kvalitní oční kosmetika
  • odpočinek
  • brýle s UV filtrem, popřípadě brýle blokující modré světlo

 

1

Někdy otoky víček způsobuje voda nahromaděná v tkáních. Neznamená to, že přestaneme dodržovat pitný režim, spíš naopak. Může to být příznak, že máme přetížené ledviny. První pomocí je udržovat ledviny v teple. Také vám babička říkala ať nosíte košilku nebo tílko? Pravdu měla! Podpořit funkci ledvin nám pomůže i matka příroda. Z bylin můžeme použít lichořeřišnici, plody brusinek, květ černého bezu, listy borůvek, meduňku nebo mateřídoušku. Mezi proplachovací byliny patří přeslička, zlatobýl, vrbice a tužebník. Bylinky si sami nemícháme. Buď použijeme pouze jednu, nebo si rovnou pořídíme již namíchaný čaj na posílení ledvin z lékárny či od bylinkářky.

 

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady
2

Na oteklá oční víčka je nejlepším přírodním prostředkem lipový květ. Uvaříme si silný lipový čaj a necháme vychladit. Nakonec dáme chvilku do ledničky ať je obklad opravdu studený. Namočíme do něj dva odličovací tampony a položíme na víčka. Necháme působit klidně půl hodiny, přičemž tampony občas znovu namočíme.

Další možností je použít namočené sáčky od černého čaje. Teplota a doba je stejná.

 

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady
3

Určitě každý známe osvěžující účinky plátku syrové salátové okurky. Odřízneme pár tenkých koleček okurky a přiložíme na i pod víčka očí. Je to úžasně osvěžující a pleť kolem očí se také rychle zregeneruje. A v salátu ani nepoznáme, že nám kousek okurky chybí.

 

4

Jestli máme opuchlá víčka a unavené oči po prohýřené noci, doplníme tekutiny a snažíme se oči nenamáhat. Ideálně zalehneme do tmavé místnosti a pustíme si relaxační hudbu, nebo mluvené slovo o tom jak alkohol a nevyspání škodí zdraví. I když...pro jednou nám to neuškodí. Prostě spánkový režim je důležitý.

5

Dámy, určitě nikdy nechodíme spát neodlíčené a dopřejeme pokožce kolem očí kvalitní kosmetiku, která je těmto partiím určená. Vaše pokožka nám bude vděčná a my dlouho krásné!

6

Jak už jsem psala v úvodu, snažíme se omezit všechny ty blikající monitory, televize a mobily. Raději se zahledíme do zelené barvy lesa a necháme oči odpočinout. V dnešní době si můžeme pořídit i brýle, které blokují modré světlo

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady
7

I oči, jako celý náš organismus, stárnou a proto občas navštívíme očního lékaře a necháme oči zkontrolovat. I nenošení brýlí a ignorace očního tlaku nám může způsobit únavu očí a nateklá víčka.

 

Jak si snadno poradit s otoky víček a únavou očí | rady
8

Některé problémy nám můžou způsobit i alergie ( nejen na kosmetiku), nebo klimatizaci. Vítr a průvan je pro oči také nepříjemný. Brání se slzením a někdy  pálením.

9

Nezapomeneme chránit oči před sluncem. Zvláště v zimě je odraz tak silný, že může způsobovat i větší problémy. Brýle s UV filtrem jsou při pobytu na slunci nutností. Nechci strašit sněžnou slepotou, ale ve vysokohorském prostředí, kde je intenzita UV záření násobená odrazem sněhu, není ničím neobvyklým.

 

Autor: Jana P.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak chránit oči při práci s PC
Jak chránit oči při práci s PC
Jak chránit oči při práci s PC | rady a tipy. Počítač je dobrý sluha, ale špatný pán. To platí zejména v případě, kdy sezením u něj trávíme dlouhé hod…
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY
Jak vyrobit domácí masážní gel | DIY. Trápí Vás bolavá záda, namožené či ztuhlé svaly nebo se potřebujete uvolnit po náročném dni či sportovním výkonu…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.