1

Naučte se nebýt na sebe přehnaně nároční. K tomu nás často vede srovnávání se s ostatními. Tudy ale cesta nevede. Problém může být i v tom, jak velké cíle si dáváme. Jestliže jsou naše očekávání nerealistická, neuspějeme. To podkope víru v naše schopnosti.

2

Někdy se může stát, že v určité životní etapě jsme v určitém útlumu, zatímco našim blízkým se daří. Berme to jako fakt. Nelze být stále na vrcholu, to stojí spoustu sil. Zkusme si raději říci, jak toto nepříjemné období kompenzovat. Jestliže se nám nevede dobře v zásadních věcech, je dobré zvyšovat si sebevědomí tím, že se pustíme do něčeho nového, ale relativně snadného. Takže zatímco v zaměstnání můžete trpět pocitem, že stagnujete a mladší ročníky vás strčí do kapsy, najděte si nové koníčky. Možná si vzpomenete na to, že vaše maminka dělala vynikající marmelády a zavařovala kompoty. Tak to zkuste! Pokud uspějete, nejen, že si s rodinou pochutnáte, ale kdykoli vezmete skleničku vlastního domácího džemu do ruky, pocítíte silné uspokojení.

3

Nesrovnávejte se s nikým, kdo měl a má jiné startovací podmínky než vy. Bylo by to nefér. Jste-li žena a měříte 160 cm, jen těžko uspějete v klasickém modelingu nebo v košíkové. Tak proč se chtít vyrovnat těm, co v těchto oborech jsou za hvězdy? I když jste mimořádně šikovní ve všem ostatním, tady se budete zbytečně trápit. A to jen proto, že máte špatně nastavená měřítka.

Každý den se za něco pochvalte. Spoustu dovedností asi považujete za samozřejmost. Takže se na sebe podívejte s odstupem a oceňte, co všechno umíte, že jste zruční, dobrosrdeční, máte velkou výdrž, šikovné ruce, dobrou paměť apod. Je toho určitě mnoho.

Tipy
  • Nedovolte ostatním, aby vás ponižovali a zvyšovali své sebevědomí na váš úkor.
  • Zkuste si napsat na papír, co se vám povedlo v posledním roce, měsíci, týdnu, dni. Uvidíte, že to bude dlouhý seznam. Osvěžíte si, na co jste už možná zapomněli.
  • Někdy prospěje, když změníme svoji vizáž. Nemusí jít hned o razantní změnu, ale už to, že si jednou za čas dopřejeme luxusní masáž, kosmetiku, kadeřníka nebo wellness pobyt, nás příjemně povzbudí. Budeme vypadat lépe a cítit se lépe.
Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.5
Average: 4.5 (2 votes)