Přejít k hlavnímu obsahu

Jak upéct kuře na houbách | recept

Jak upéct kuře na houbách | recept

Kuře na houbách | recept. Dnes nabízím další z velkého množství receptů na úpravu kuřete. Kuřecí maso je oblíbené především u dětí. Je lehce stravitelné, obsahuje minimum tuků a doporučuje se i při různých dietách. Je snadno dosažitelné, i vesnické obchůdky mají zmrazená kuřata v sortimentu. Následující recept obsahuje houby, doporučuji houby lesní, pěstované nemají tak intenzivní vůni, která se ke kuřeti velmi hodí. Místo čerstvých hub se mohou přidat sušené, konzervované nebo mražené.

Co je potřeba

- 1 kuře nebo čtvrtky podle počtu porcí
- 1 větší červená cibule
- 4 středně velké papriky
- 200 g směsi hub
- máslo
- sůl
- kmín
- červená paprika
- hladká mouka
- podle volby rajčata

1

Kuře naporcujeme, opláchneme ve studené vodě, osolíme a pokmínujeme. Místo celého kuřete můžeme koupit kuřecí díly, ale celé kuře vyjde levněji. Kuře porcuji proto, že se stejnoměrně upeče kůrčička a nemusím ho během pečení obracet.

2

V nádobě, ve které budeme kuře péci, rozpustíme trochu másla a osmahneme na něm červenou papriku. Papriku mícháme a dbáme, aby se nepřipálila, zhořkla by. Do másla ji také přidáme před úplným rozpuštěním, paprika hořkne, přidá-li se do rozpáleného tuku. Jakmile paprika začne vonět, ihned ji odstavíme.

3

Očistíme si houby potřebné na pečení. Vybíráme vždy směs několika druhů. Houby ve směsi jsou chutnější než jídlo z jednoho druhu hub. Vzhledem k době pečení si připravíme tvrdší druhy – křemenáče, hříbky, mladé klouzky. Houby pokrájíme na větší kostky, obsahují hodně vody a tepelnou úpravou zmenší velikost.

4

Cibuli s paprikou pokrájíme na proužky. Můžete přidat i rajčata, do směsi se velmi hodí. Rajčata předem zbavte slupky. Místo čerstvých rajčat můžete přidat loupaná rajčata z plechovky.
.

5

Na paprikové máslo navrstvíme směs pokrájené zeleniny a hub. Osolíme. Na zeleninovo-houbovou směs poklademe naporcované a okořeněné kuře. Přidáme několik lístků másla. Nepodléváme, zelenina a houby obsahují dostatečné množství vody.

6

Kuře pečeme přibližně hodinu v troubě při teplotě 230 °C. Když je kuře upečené, maso odložíme mimo pekáček a směs v nádobě poprášíme hladkou moukou. Promícháme a povaříme 15 minut. Pak servírujeme. Na talíř dáme kousek kuřete, trochu zeleniny s houbami a jako přílohu vařené brambory nebo rýži.

Autor: Mirka K.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články