Přejít k hlavnímu obsahu

Jak využít salátovou okurku pro zdraví | rady a tipy

Jak využít salátovou okurku pro zdraví | rady a tipy. Okurka nemusí sloužit pouze k přípravě tradičního okurkového salátu. Přestože je okurka tvořena z převážné části z vody, najdeme v ní také mnoho cenných látek nezbytných pro správné fungování našeho organismu. Okurkové slupky i dužina najdou uplatnění také při výrobě domácí kosmetiky. Přečtěte si náš článek, kde se dozvíte, jak salátovou okurku využít pro zdraví.

Co je potřeba

Viz další kroky

1

Salátová okurka obsahuje řadu vitamínů (např. vitamíny skupiny B, vitamíny C a K), minerálů (např. draslík, hořčík, mangan, křemík, měď, atd.),

Léčivé účinky okurky

  • Salátová okurka je díky obsahu výše uvedených látek velmi silným diuretikem, snižuje otoky, čistí krev, pomáhá léčit záněty močových cest a ledvinové kameny, čistí střeva, normalizuje výši krevního tlaku, napomáhá trávení a má příznivý vliv na stav kostí, kloubů, šlach a svalů.
  • Zevně pak působí hojivě, zlepšuje stav pokožky, nehtů a vlasů, stahuje póry, zmírňuje svědění a otoky pod očima. Je vhodná i pro atopickou pokožku a pokožku postiženou dermatitidou či lupénkou.
2

Vnitřní využití salátové okurky

Ze salátové okurky se často připravují nejrůznější zeleninové saláty, řecké tzatziki (recept naleznete zde: Jak připravit řecké tzatziky | recept), vyzkoušet můžete také netradiční osvěžující okurkovou polévku (recept naleznete zde: Jak udělat studenou okurkovou polévku | recept) či pomazánku.

Okurka chutná skvěle také ve formě smoothie, lze ji kombinovat třeba s limetkou a mátou, s kiwi, zázvorem a mnoha dalšími ingrediencemi.

Další variantou nápoje připravovaného z okurek je pak domácí limonáda. Okurku nakrájenou na malé kousky smíchejte s citronovou šťávou, vodou a třtinovým cukrem. Limonádu podávejte s ledem.

3

A jak okurku využít zevně?

Plátky okurky či okurkové slupky si můžete přikládat na oční víčka nebo jimi masírujeme pokožku celého těla i pleť obličeje a dekoltu.

Další možností je příprava domácí pleťové masky. Postačí Vám trochu nastrouhané okurky, kterou smíchejte s tvarohem či bílým jogurtem a pár kapkami citronové šťávy. Masku nechte působit asi 20 minut, poté ji důkladně smyjte.

  • Pokud potřebujete očistu jater či žlučníku, smíchejte okurkovou šťávu se šťávou z červené řepy a mrkve v poměru 1:1:2 a nápoj popíjejte 3x denně.
  • Konzumace okurky je velmi vhodná při redukční dietě a proti celulitidě.
  • Tento článek má pouze informativní charakter a nenahrazuje lékařskou péči.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.

Autor: Jana F.
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak využít heřmánek pravý
Jak využít heřmánek pravý | rady a tipy. Heřmánek pravý je jedna z našich nejznámějších bylinek. Víte však, na co všechno se dá použít? Nejznámější lé…
Jak vyrobit balzám na paty | návod
Příčiny suchých rozpraskaných pat mohou být různé. Ať už se jedná o potíže způsobené genetickými dispozicemi, nedostatkem vitamínů či nadměrnou námaho…
Jak vyrobit okurkovou limonádu | recept
Okurková limonáda je báječně osvěžující nápoj, který můžeme jako pozornost připravit svým „nealkoholickým“ přátelům při pořádání nějaké sešlosti. Ale…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.