jaktak.cz

Jak bojovat s neplodností pomocí přírody | rady a tipy

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak bojovat s neplodností pomocí přírody | rady a tipy. Neplodnost představuje jeden z největších problémů dnešního zejména západního světa. Lidé odkládají rodičovství na dobu, kdy něčeho dosáhnou v profesním životě nebo až budou mít dostatek financí. Často je už pak příliš pozdě, jelikož žena je neplodnější zhruba do 25 let, poté již možnost otěhotnění klesá. Pokud plánujete početí potomka nebo se o něj již snažíte, ale zatím se vám nedaří, vyzkoušejte naše rady, jak možnost otěhotnění zvýšit pomocí přírody.

 

Co je potřeba

Viz následující kroky

Krok 1

Pokud jste se rozhodla otěhotnět, je v první řadě důležité přestat kouřit a omezit příjem alkoholu (což samozřejmě platí i pro budoucí tatínky. Také váš jídelníček by měl projít změnou, zařaďte do něj co nejvíce ovoce a zeleniny, ořechů, semínek apod., zejména druhy obsahující kyselinu listovou (např. špenát, brokolice, kapusta, vinné hrozny, vlašské ořechy, banány). Velké množství kyseliny listové obsahují i játra (s jejich konzumací by se to nemělo přehánět po otěhotnění, jelikož mají vysoký obsah vitamínu A). Stravu můžete obohatit také o řasu chlorellu či o zelený ječmen.

Pro otěhotnění je dobré shodit případné kilogramy navíc a pravidelně sportovat.

 

Krok 2

Dalším způsobem, kterým můžete podpořit šanci na otěhotnění, je samozřejmě užívání bylinek. A které to jsou?

  • Kontryhel obecný – kontryhel je téměř zázračnou ženskou bylinkou, která zvyšuje pravděpodobnost otěhotnění a donošení plodu. Kontryhel přispívá ke zpevnění pánevního dna, působí příznivě na ženské orgány, upravuje menstruační cyklus, má blahodárné účinky na dělohu, zlepšuje stav dělohy náchylné k potratům, zlepšuje funkci vaječníků, bojuje proti zánětlivým onemocněním ženských orgánů. Až se vám podaří otěhotnět, můžete kontryhel opět užívat, od 2. trimestru, pomáhá předcházet potratům. Je výborný také po porodu, jelikož posiluje vazivo dělohy a působí na poporodní krvácení. Užíváme jej ve formě čaje, který připravíme zalitím 1 – 2 lžiček sušené bylinky 250 ml vroucí vody. Čaj necháme 10 – 15 minut louhovat, poté scedíme a pijeme 2× denně. Čaj připravujeme vždy čerstvý a užíváme jej ideálně nalačno.

Krok 3

Dalšími bylinkami na podporu otěhotnění jsou:

  • Kopřiva dvoudomá – Kopřiva podporuje činnost vaječníků, zlepšuje prokrvení ženských orgánů, po porodu podporuje tvorbu mateřského mléka.
  • Šalvěj lékařská – Šalvěj upravuje pravidelnost menstruačního cyklu, regeneruje ženské orgány po potratu.
  • Drmek obecný – Drmek podporuje ovulaci, nastoluje hormonální rovnováhu, upravuje menstruační cyklus.

Mezi další vhodné bylinky patří řebříček obecný, sporýš lékařský, pelyněk pravý, heřmánek pravý, měsíček lékařský, meduňka lékařská, hluchavka bílá, listy maliníku a mnoho dalších.

Bylinky můžeme užívat jednotlivě nebo si z nich připravit čajovou směs. Čaj připravíme z 1 - 2 lžiček sušené bylinky či směsi bylinek, které zalijeme 250 ml vroucí vody a louhujeme 10 – 20 minut, pijeme 2 – 3× denně, nejlépe nalačno.

 

Krok 4

Z pohledu tradiční indické medicíny je skvělou bylinou pro léčbu neplodnosti žen i mužů bylina Brahmi neboli bakopa drobnolistá. Čaj připravíme tak, že 2 lžičky sušené nati zalijeme 250 ml studené vody, necháme 10 minut vařit na mírném ohni a scedíme. Čaj pijeme 3× denně.

Krok 5

Z tradiční čínské medicíny vám mohu z vlastní zkušenosti doporučit přípravek Růst hory Tchaj, který podporuje otěhotnění, pomáhá předcházet potratům, křečem v těhotenství, těhotenské chudokrevnosti a dalším těhotenským komplikacím. Užívá se ve formě tablet či kuliček.

Krok 6

Vhodnými éterickými oleji na podporu početí jsou např. tymián, grep, citronová tráva, santalové dřevo, neroli, mandarinka, šalvěj, měsíček, levandule či růže.

Vhodnými bylinkami pro muže je kotvičník zemní, který působí jako přírodní afrodiziakum a zlepšuje počet a pohyblivost spermií, saturejka zahradní, jež působí proti impotenci a také maca peruánská, která pomáhá při impotenci a skvěle působí na pohyblivost a počet spermií.

Pokud vám zjistili některou z trombofilních mutací, nestačí přijímat kyselinu listovou v podobě zeleniny ani obyčejných doplňků stravy, je třeba užívat přípravky obsahující metafolin (Femibion).

O použití bylinek v těhotenství se poraďte se svým ošetřujícím lékařem.

 


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-bojovat-s-neplodnosti-pomoci-prirody-rady-tipy.html