Přejít k hlavnímu obsahu

Jak na italskou kuchyni | rady

21. Duben 2021

Jak na italskou kuchyni | rady. Italská kuchyně se ve světě proslavila hlavně skrze pizzu a špagety, ale pouze v tom nespočívá italská tradice vaření. Nejvíce populární regionální italskou kuchyní ve světě je neapolské vaření. Itálie má však celkem 20 regionů, které nabízí širokou škálu tradičních jídel. Jejich hlavními surovinami je italský olivový olej, sýry (parmezán, mozzarella, gorgonzola), šunka, těstoviny, rajčata, fazole a víno. Italská kuchyně se vyznačuje jednoduchostí a čistotou chutí. Je zdravá a po celém světě oblíbená. Pokud se ji chcete doopravdy naučit, máte několik možností. V prvé řadě odjet do Itálie a učit se přímo na místě, anebo se učit italskou kuchyň od skutečného odborníka. Díky Bohu, jsou již i u nás dostupné různé kurzy vaření.

1

Italská kuchyně představuje velký výběr jídel a nápojů. Její rozmanitost vychází ze skutečnosti, že Itálie byla oficiálně sjednocena až v roce 1861. Italskou kuchyni ovlivnila celá řada vlivů z její rozmanité historie (římské, gálské, germánské, normanské, lombardské, hebrejské, turecké, arabské, čínské i slovanské vlivy).

2

Italskou kuchyni se chce naučit celá řada lidí z celého světa. Umění italské kuchyně spočívá v poznání italské tradice a kvalitních potravin. Toto se však sami naučíte jen velice stěží.

3

Škola vaření představuje nejschůdnější cestu, jak se naučit vařit italskou kuchyň. Odjet na rok, dva do Itálie se záměrem naučit se vařit není přeci jen realizovatelné pro každého.

4

V současné době již však v Česku naleznete celou řadu škol, které nabízí kurzy vaření. Hledat je můžete pod gastronomickými školami, kuchařské kurzy vaření, školami vaření či gastronomickými kurzy. Vybrat si můžete nejen podle místa bydliště, ale také i podle nabídky náplně jednotlivých kurzů, učitelů a zaměření.

5

Pokud hledáte školu, které nevadí, že jste skutečnými začátečníky, zkuste například Chefparade. Tato škola se zaměřuje na každého, kdo si chce vaření doopravdy vychutnat. Nabízí několik tříd kurzů. Škola vaření pro začátečníky zasvěcuje skutečné amatéry do tajů italské kuchyně a zkušenějším pomáhá zvládnout privátní party či firemní akce.

6

Začátečníci se v rámci školy vaření naučí rozeznávat čerstvost produktů, druhy těstovin, typy káv a podobně. Uvědomíte si, že italská kuchyně je jednoduchá a Italové absolutně nic nevyhazují.

TIP: Vyzkoušejte Chefparade, školu vaření pro začátečníky i pokročilé, která nabízí kuchařské kurzy vaření všech světových kuchyní, ale i netradiční firemní akce či privátní párty. Věnujte profesionální kurz vaření jako dárek, potěšte své přátele a kolegy dárkovým poukazem. Navštivte www.chefparade.cz.

Pokud hledáte vskutku originální a netradiční dárek, škola vaření je skvělým dárkem pro všechny milovníky vaření.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak udělat pikantní pizzu | recept
Jak udělat pikantní pizzu | recept. Velmi oblíbená rychlovka. V Itálii jsou též oblíbené i pizza kapsy (calzone), které jsou plněné sýrem, špenátem, š…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.